Sağlık Bakanı Koca duyurdu: 8 bin 844 sözleşmeli personel alıyoruz

KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 8 bin 844 sözleşmeli sağlık personeli işe alınacak.

Sağlık Bakanı Koca duyurdu: 8 bin 844 sözleşmeli personel alıyoruz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 8 bin 844 sözleşmeli sağlık personeli alınacak." ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından, sözleşmeli sağlık personeli alımına ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada, "Bakanlığın taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 8 bin 844 sözleşmeli sağlık personeli alıyoruz." bilgisini veren Koca, şunları kaydetti:

"Bu kapsamda, 3 bin 762'si hemşire, bin 91'i ebe ve 3 bin 476'sı sağlık teknisyeni-sağlık teknikeri olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi unvanlarında alım yapılacak. Tercih Kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yayınlandıktan sonra adaylar, tercihlerini 14-20 Şubat 2020 tarihleri arasında yapabilecek. Duyurular, Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresinden takip edilebilir."

Bakan Koca, 2020 yılı sözleşmeli sağlık personeli alımına esas planlama çalışmalarının da bittiğini vurgulayarak, "Pozisyon ihdası ve açıktan atama izni için ilgili kurumlarla görüşmelerimiz devam ediyor." ifadesini kullandı.

Atamaların, vatandaşlara daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inandığını belirten Koca, atamaların sağlık camiasına hayırlı olması temennisinde bulundu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 42 yorum
Miiletin canını çıkardınız 100 defadır gündeme getiriyorsunuz sağlığa 8.000 personel alınacak diye ne yaparsanız yapın boşuna Osmanlı'nın son dönemi gibi çöküştesiniz bu milleti bir daha kazanamazsınız benim gibi radikal AKP li bunu diyorsa vay sizin halinize ben ve ailem Allah'a yemin ederim 19 yıldır AKP ye oy veriyorduk Allah a yemin ederim ki bundan sonra size günahımı bile vermem çünkü siz hak yolundan ayrıldınız yalan dolan haksızlık adaletsizlik her türlü rezalet mevcut sizde size oy vermek büyük vebaldir bugün den itibaren sandıkta gitmek yok artık
@marvan72 GÜNAYDIN diyelim o zaman...
8 bin 844 dayıoğlu alınacak
@netsohbet AYNEN ÖYLE HEP KENDİ ADAMLARI
ak parti üye olun yoksa imkansız olur ona göre
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler