Sağlık çalışanları toplu taşıma ve sosyal tesislerden yıl sonuna kadar ücretsiz yararlanacak

Sağlık çalışanlarının toplu taşıma hizmetleri ve kamuya ait sosyal tesislerden yıl sonuna kadar ücretsiz olarak yararlanmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Sağlık çalışanları toplu taşıma ve sosyal tesislerden yıl sonuna kadar ücretsiz yararlanacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, yeni tip koronavirüs salgınının yayılmasının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında sağlık hizmeti veren kamu ve özel sektöre ait tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan personelin ücretsiz ulaşım ve kamuya ait sosyal tesislerden yararlanma hakkı uzatıldı.

Karar kapsamında, sağlık personeli, ilgili belediye tarafından karar verilmesi şartıyla, belediyeler ve bağlı kuruluşları ile bunların kurdukları birlik, müessese, işletme ve şirketlerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden, Başkentray, Marmaray ve İzban seferlerinden 31 Aralık'a kadar ücretsiz yararlanabilecek.

Ayrıca sağlık personelinden, mesai kaybını önlemek, zaman tasarrufu sağlamak ve yapılacak çağrılara süratle icabet etmek amacıyla görevli olduğu sağlık kuruluşuna yakın bulunan kamu sosyal tesislerinden yararlanmak isteyenler ile görevli olduğu sağlık kuruluşundan başka bir yere görevlendirilenler, söz konusu tarihe kadar kamuya ait sosyal tesislerde de ücretsiz kalabilecek.

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
Belediyeler zaten böyle bir karar almıştı ki zaten
O uygulamayı belediyeler yapmadı. En baştan itibaren cumhur başkanı yaptı
uzatılmış gardaaaş.
@tekintas Hangi belediye aldı
BU UZATMAYLA OLMAZ SAĞLIK ÇALIŞANLARININ TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDAN ÜCRETSİZ YARARLANMASI GEÇİCİ DEĞİL KALICI HALE GETİRİLMELİDİR NASIL Kİ NORMAL ZAMANLARDA POLİS ASKER ZABITA PTT ÖĞRETMEN ÜCRETSİZ VEYA İNDİRİMLİ YARARLANIYORSA SAĞLIK ÇALIŞANI İÇİNDE BU KANUN GETİRİLMELİDİR.
chp li belediyeler zaten böyle bir kararı almıştı, 2 gün önce de imamoğlu duyurdu, hükümet yine halkın belediyelerinin gerisinde kaldı kopya üretiyor
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler