Sağlık çalışanlarına 3 ay ek ödeme yapılacak

Sağlık Bakanlığı'na Bağlı Sağlık Tesislerinde Görevli Personele Ek Ödeme Yapılmasına Dair Yönetmelik'te değişiklik yapıldı. Bakanlık bünyesindeki sağlık çalışanlarına 3 ay ek ödeme yapılacak. Görevinden dolayı bulaşıcı ve salgın yakalanan personelin çalışmadığı günler, mesai içi sayılacak.

Sağlık çalışanlarına 3 ay ek ödeme yapılacak

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan yönetmeliğe göre; 1 Ağustos 2020'den itibaren 3 ay süreyle kapsamı ve oranı Sağlık Bakanı tarafından belirlenmek üzere sağlık personeline ek ödeme yapılacak.

Yapılan ödeme tutarı, toplamı mesai içi tavan ek ödeme tutarını geçmeyecek.

Ayrıca, görevinden dolayı bulaşıcı ve salgın hastalığa yakalanan çalışanlar, kullandıkları hastalık izin süreleri hariç olmak üzere mesai içi çalışılmayan günler kapsamında değerlendirilecek. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
4d çalışanlar hastanelerde neden verilmiyor benim memurum zihniyetini bırakın artık aynı yerde aynı tehlike koşullarıyla çalışılıyor hastanın odasının temizliğini yemeğini memur yapmıyor
ben bu ülkenin yönetim anlayışını anlamıyorum.bu onların görevi iyi günde ve kötü günde yapacaklar .devletin maden o kadar parası kısa çalışma ödenegini artırsın en azından para faydalı bir işe gider
hakediyorlar
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler