FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Seyyar satıcılar, tesisatçılar ve hırdavatçılara 3 bin TL hibe desteği başvuru şartları neler? İşte seyyar satıcılar için 3 bin TL hibe desteği başvurusu...

Vatandaşların merakla beklediği Kabine Toplantısı dün düzenlendi. Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan esnafa beklenen müjdeyi verdi ve 5 bin TL ile 3 bin TL hibe desteği verileceğini açıkladı. Peki seyyar satıcılar, tesisatçılar ve hırdavatçılara 3 bin TL hibe desteği başvuru şartları neler? Tesisatçılar, hırdavatçılar ve seyyar satıcılar için 3 bin TL hibe desteği başvurusu nasıl ve nereden yapılır? İşte yanıtı...

Seyyar satıcılar, tesisatçılar ve hırdavatçılara 3 bin TL hibe desteği başvuru şartları neler? İşte seyyar satıcılar için 3 bin TL hibe desteği başvurusu...

Dün düzenlenen Kabine Toplantısı'nın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan beklenen müjdeyi verdi ve esnafa 5 bin TL ve 3 bin TL hibe desteği verileceğini açıkladı. Peki seyyar satıcılar, tesisatçılar ve hırdavatçılara 3 bin TL hibe desteği başvuru şartları neler?

SEYYAR SATICILAR, TESİSATÇILAR VE HIRDAVATÇILARA 3 BİN TL HİBE DESTEĞİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Esnafın beklediği müjdeli haber geldi. Düzenlenen Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan 5 bin TL ve 3 bin TL hibe desteği verileceğini kamuoyuna açıkladı. Erdoğan hibe desteği hakkında şöyle konuştu;

"Esnaflarımıza yönelik yeni bir destek programının projesini sizlerle paylaşmak istiyorum. Salgın tedbirleriyle sebebiyle işlerine ara vermek zorunda kalan esnaflarımıza iki grup halinde destek olmayı amaçlıyoruz. Sayıları 235 bine ulaşan ilk grupta yer alan işletmelere 5 bin liralık hibe ödemeleri yapacağız."

Verilecek hibe desteği yardımı ile ilgili Bakan Muş şu detayları açıkladı;

''1 milyon 384 binden fazla esnaf ve sanatkara iki ayrı grup halinde 4 milyar 622 milyon liralık destek verilecek. Birinci grupta kahvehane, kafe, çay bahçesi gibi yerler ile okul ve personel servisleri, düğün salonları, öğrenci yurtları, kantinler, kırtasiyeler, internet kafeler, hamamlar, lunaparklar gibi işletmeler yer almaktadır. Sayıları toplamda 235 bine ulaşan bu işletmelere bir defaya mahsus 5 bin liralık hibe ödemesi yapılacaktır.

İkinci grupta bakım, onarım, tamirat, kaporta işleri ile uğraşanlar, seyyar satıcılar, sıhhi tesisatçılar, hırdavatçılar, müzisyenler, oto yıkamacılar, kuru temizlemeciler, oyuncak, kozmetik ve hediyelik eşya satıcıları, camcılar, çilingirler, bakırcılar, kalaycılar, ayakkabıcılar, konfeksiyoncular, tuhafiyeciler, zücaciyeler, kurs işletmecileri yer almaktadır. İkinci gruba daha önceki destek ödemelerinden yararlanan lokantalar, pastaneler, dondurmacılar, terziler, berberler, taksici, minibüsçü, otobüsçü ve pazarcıların da dahil olduğu bu gruptaki vatandaşlara bir defaya mahsus 3 bin lira hibe ödemesi yapılacaktır."

SEYYAR SATICILAR, TESİSATÇILAR VE HIRDAVATÇILARA 3 BİN TL HİBE DESTEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

3 bin TL hibe desteğine nasıl ve nereden başvurulacağı vatandaşalar tarafından merak ediliyor. 3 bin TL hibe desteğine başvurmak isteyen vatandaşlar, başvuruların nereden yapıldığını araştırıyor. Hibe desteği başvuruları e-devlet sayfası üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

3 BİN TL HİBE BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN

3 bin TL hibe desteği başvurusu için öncelikle e-Devlet hesabınıza TC kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapmalısınız.

hibedestegi1

Ardından gelen sayfada bulunan "Yeni Başvuru" kısmına tıklamalısınız.

hibedestegi2

Sonrasında karşınıza gelecek olan "Taahhütname" sayfasındaki maddeleri okuyup, onaylayıp "Devam Et"e tıklayın. Karşınıza çıkan tüm bilgileri doldurduktan sonra başvurunuz tamamlanacaktır.

hibee

Canlı Borsa


En Çok Aranan Haberler