SGK'dan 'emekli maaşında kesinti' iddiasına ilişkin açıklama

Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan "Emekli maaşlarından kesinti yapılacak, bayram ikramiyeleri kaldırılacak" haberlerine yalanlama geldi. SGK'dan yapılan açıklamada "Emeklilerimizden ilave sağlık kesintisi yapılacağı, Emeklilere verilen bayram ikramiyelerinin kesileceği,maaşlarından yeniden Sosyal Güvenlik Destek pirimi kesilmeye başlanacağı ve vefat eden kişinin eşine bağlanacak ölüm aylığı bağlama işlemlerinde ilave kriterler getirileceği iddiaları kesinlikle gerçek dışıdır" ifadeleri kullanıldı.

SGK'dan 'emekli maaşında kesinti' iddiasına ilişkin açıklama

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), bazı basın-yayın organlarındaki "emeklilerle ilgili çalışma" haberlerini yalanladı.

SGK'den yapılan yazılı açıklamada, bazı basın-yayın organlarında emeklilerden ilave sağlık kesintisi yapılacağı, emeklilere verilen bayram ikramiyelerinin kesileceği, yeniden sosyal güvenlik destek primi kesintisine gidileceği yönünde haberlerin yer aldığı belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Söz konusu haberlerde dile getirilen hususlarla ilgili SGK'den herhangi bir çalışma istenmediği gibi SGK'nin böyle bir çalışması da bulunmamaktadır. Sıklıkla yapılan bu tarz maksatlı haberler, kurumumuzu yıpratma ve vatandaşlarımızı yanıltma hedefi taşımaktadır. Bu maksatlı haberlere karşı her türlü hukuki hakkımızı kullanacağımızı da ayrıca belirtir, doğru bilginin peşindeki siz değerli basın mensuplarımızın dikkatine ve kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız. "

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 128 yorum
Hangi suç üstü yakalanan doğruyu söylemiş ki? Allah FOX TV den razı olsun ki bu gerçeği ortaya çıkarttı.Yoksa oranlar farklı da olsa başımıza çuval geçirilecekti. Şimdi beklemek zorundalar..
Bu yalan haberleri çıkaranların hayatı yalan.Bunların yalan hocalarıda kılıçdaroğlu ile Ekrem müdafa.
Sen İmamoğlu'na kurban ol
vallaha ak trol bey ne zaman yalan haber diye yalanladiginiz herşey bu hayatta HD olarak izledik gördük
@ozdahmet senın hocan günde kır yalan söylüyor ona ne demelı hocanı bılıyosun tabı
şimdi olmazsa ilerde kesin olacaktır.. ülkede bi tane fabrika kalmadı.. üretim yok.. nereye kadar gidecek boyle
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler