Son Dakika: Bakan Selçuk'tan asgari ücret zammı açıklaması!

Binlerce asgari ücretli çalışan 2021 asgari ücret zammı ne kadar olacak araştırıyordu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, asgari ücret zammı tartışmalarına gündem olacak açıklama yaptı. Bakan Selçuk, 'Bu yıl asgari ücretin tüm tarafların uzlaşısı ile tespit edilmesini diliyorum.' açıklamasında bulundu.

Son Dakika: Bakan Selçuk'tan asgari ücret zammı açıklaması!

Asgari ücretli çalışanların gözü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile bağlı kurum ve kuruluşların 2021 yılı bütçe görüşmelerine çevrildi. 2021 yılında asgari ücret zammı ne olacak merak eden vatandaşlar, görüşmelerden çıkacak sonuçları heyecanla bekliyor. Asgari ücret zammı belli oldu mu merak eden vatandaşların beklentisi üzerine Bakan Selçuk kısa bir açıklama yaptı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk son dakika asgari ücret zammı açıklaması yaparak asgari ücretli çalışanların gündemi oldu.
Komisyon, AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan başkanlığında toplandı. Görüşmelerde, Aile ve Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının bütçesinin yanı sıra Mesleki Yeterlilik Kurumu, Devlet Personel Başkanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu ile Türkiye İş Kurumu bütçeleri de ele alınacak.

'TARAFLARIN UZLAŞISI İLE TESPİT EDİLMESİNİ DİLİYORUM'

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Bakanlığının bütçesine ilişkin sunumuna başladı. Zehra Zümrüt Selçuk, "Bu yıl asgari ücretin tüm tarafların uzlaşısı ile tespit edilmesini diliyorum." ifadelerini kullandı.

2020 ASGARİ ÜCRET NE KADAR?

Her yıl bir sonraki yılın asgari ücretinin belirlenmesi için yıl sonuna doğarı toplanan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, bir sonraki yıl asgari ücrete gelecek zammı belirliyor. Bu yıl 1 Ocak 2020 tarihi itibari ile asgari ücret brüt 2.943, net 2.324 TL olarak belirlenmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 209 yorum
5000 yapılsa nenolur ekmeknolur 5 TL
maaş dolarla verilsin istiyoruz 2.200 bin dolar
Bide yazabilsen çok şey anlatcan da :)
@huseyin2665 Öldük battık bittik edebiyatı yapacaklar zam olmasın diyecekler hatta aşağı yönlü asgari ücret tesbit edelim diyecekler. enflasyon karlarını bile vermek istemezler iş onlara kalmamalı komisyondaki hükümet tarafı bir kere olsun zenginnden yana olmamalı ama ekmek yedikleri tekneye ihanet edemezler zenginlerin menfaatlerini gözetmek zorundalar.. YANİ SIFIRA SIFIR ELDE VAR YİNE SIFIR
@saban_barka_1998 sen anlamışssın işte...
memur 5 bin alinca ekmek 1.5 lirada asgari ucretli 5 bin alincami 5 lira oluyor
En fazla 2500 çok beklemeyin bu bile fazla
bidaha akp ye oy verirsem Allah belamı versin bin pişmanım
Yine bu işi çok uzatmadan tatlıya bağlarlar diye düşünüyorum. O pazarlık koltuğunda oturan kişiler hala aynı olduğuna göre herkes sonuçlardan memnun demektir! Böyle başa böyle tarak
2600 e bağlarlar isi
Sanırım iş verensin
@yigit_erdogan_1984 GUNAYDIN....
sayın Selçuk; geçen yıl sözünüz vardı sendika lar ne kadar istiyor sa o kadar olacak diye
Bu sene de coranavirüs var bu sene de bahane hazır
bunlar verdikleri sözleri nezaman tuttularki şimdi tutsunlar.
kesin sendikalar 200 tl ister malum ergun atalaya koltuk vaad ediliyor
Çok haklısın.İnşaallah görüşmeler bu metin üzerinde devam eder .
Asgari ücretlerin açıklanmasına yakın görev degişikligi olur.. Söz falan kalmaz..
@tunarda bilader kafan mi güzel bunlar hangi sözlerin de durdular ki.
@tunarda hiç duymadın ama birşey kesin 50-80 tl zam yapılacak onu biliyorum net yani vergi mergi kesintisi yapıldıktan sonra çünkü tefe tüfe farkı bu yıl fazla bir fark yaratmadı
@tunarda hahaha güldürdün beni....
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler