Son dakika... Benzine 15 kuruş indirim geldi

Benzinin litre fiyatında gece yarısından geçerli olmak üzere 15 kuruş indirime gidilecek.

Son dakika... Benzine 15 kuruş indirim geldi

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan bilgiye göre, indirim benzinin pompa fiyatına ortalama 15 kuruş olarak yansıyacak.

Buna göre Başkent Ankara'da ortalama 6,90 liradan satılan benzinin litre fiyatı ise 6,75 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul'da 6,85 liradan 6,70 liraya, İzmir'de 6,91 liradan 6,76 liraya inecek.

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 35 yorum
Haha dün 20 kuruş bindirdiler bugün 15 kuruş indirdiler sonuç 5 kuruş bindi şaşırdık mı hayır
@assassin_2020 5 kuruşa ne alıyon sanki sakız bile alamazsın biraz devlete katkın olsun ben maaşımın yarısını devlete feda ederim
@tolga_aksener_1930 la bi bitmediniz gitti maaşının yarısını devlete verecekmiş
Bu demek oluyor ki daha fazla zam gelecek
@tolga_aksener_1930 kardeşim mesele 5 kuruş değil petrol varil fiyatı %150 düşmüşken 7 liraya benzin kullanman bu piyasada Şu ekonomimizde bile 2.5-3 tl yi geçmemeli bu bir.ikincisi askeri ücretin 4-5 katı maaş alıyorum kötü bir meganım var 2000 model, alamıyorsun araba paranın alim gücü yok paramızın resmi açıklama yapıldı temmuzda açlık ve yoksulluk sınırı kaç paraymış bak,ben yoksulum bu açıklamaya göre sorun bu ülkede iş bilene yetki yok,yetkisi olan iş bilmiyor.Bakanlara bak daldan dala geziyor bunlar bütün işleremi haiz sence?Devletimiz Baki,hükümetler geçicidir.Devleti yanlış yorumlama.
@assassin_2020 , işleri alavere dalavere
@assassin_2020 eşeğe anlatır gibi anlatmıssın ama yinede anlayacağını sanmıyorum :)
hayrettt bir gün önce 16 krş giydir bir gün sonra 15 krş indir.resmen milletle dalga geçiliyor...
@ankara_59 geçen gün 2 lira 23 kuruş indi beyniniz durmuş sizin
@tolga_aksener_1930 güzel yalı konuşu yorsun.Seçimler ne zaman.Kuruşlarla değil birazda milyonlardan bahsedin.Yoksa milyonlar tatilde mi?
????????????????daha dun zam gelmişti şimdi de müjde veriyorlar
benzin zaten ucuz, asıl ciddi bir mazot indirimi olmalı
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler