Son dakika...Borç yapılandırma paketi TBMM'de

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, vergi yapılandırması ile ilgili teklifin vergi, SGK, trafik, köprü borcu ve cezalarını kapsadığını açıkladı. Muş, vergi borçlarının peşin ödenmesi halinde faizlerin yüzde 90 silineceğini, yapılandırılan borçlara 18 taksit imkanı tanınacağını söyledi.

Son dakika...Borç yapılandırma paketi TBMM'de

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Muş, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşmeleri devam eden ve çeşitli kanunlarda değişiklik öngören yasa teklifine vergi borçlarının yapılandırılması ile ilgili yeni maddeler ekleneceğini bildirdi. Muş, vergi yapılandırma ile ilgili çalışmaları tamamladıklarını, geniş kapsamlı yapılandırma paketi hazırladıklarını kaydetti. Muş, "Paketin içeresinde; gelir vergisi, kurumlar vergisi, katma değer vergisi, özel tüketim vergisi, özel taşıt vergisi, nüfus para cezaları, karayollarından usulsüz geçiş cezaları, vergi borçları gecikme zamları, öğrenim kredisi borçları ve diğer alacaklar bulunuyor. Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu, kültür varlıklarının korunmasına katkı payı, 4749 sayılı kanun kapsamında Hazine alacakları, 6183 sayılı kanuna göre takip edilen diğer alacaklar. Burada kanun çıktığı tarihten itibaren yıl sonuna kadar müracaat etme şartı var" diye konuştu.

18 AY TAKSİT İMKANI

Muş, vergi borçlarının peşin ödenmesi halinde faiz cezalarının yüzde 90'ının silineceğini belirterek, gümrük vergi cezalarının da yine paketin içeresinde yer aldığını söyledi. Vergi borçlarının ödenmesine ilişkin 12 ile 18 ay taksit imkanı getirileceğini kaydeden Muş, yaklaşık 500 milyar liralık büyüklüğe sahip bir vergi yapılandırması olacağını bildirdi. Muş, kanunun çıkmasıyla birlikte vergi borcu olanların yıl sonuna kadar müracaat etme imkanları olduğunu ifade ederek, "Vergi borçlarında 18 aya kadar taksit imkanı getiriliyor. Bu taksitler 2 ayda bir ödenecek. Eğer ilk taksit anına kadar ödeme peşin olursa faizin yüzde 90'ı silinecek. İlk taksit ödeme 2021 Ocak’ta başlayacak. Sosyal güvenlik primleri idari cezaları ve gecikme cezaları ve faiz zamlarını da yeni yapılandırma kapsamına aldık. Yine burada da yıl sonuna kadar müracaat şartı arıyoruz" ifadelerini kullandı.

KAYNAK:DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 151 yorum
Allah devletimize zeval vermesin rabbim başta cumhur başkanı miza halkı için vatanı için çaba sarf eden herkese güç kuvvet versin
allah sanada zeval vermesin (ki)tekrar oy kullanasın
ne o borcunu falanmi sildiler. olan borcunu otelediler. milletin 1dilim yemeye ekmeği yok. sen yapılandırmaya dua ediyorsun. Allah akıl fikir versin.
allah senin gibilere biraz akıl fikir verse ülke zaten düzelecek..adam faizli krediye dua ediyor..
@snr_gnr_1930 aylık 2 bin lira vergi ödüyorum. net paramla yaptığım harcamalarında ortalama yaklaşık %15-16 sı vergiye gidiyor. bu kadar para bana verseler bana da zeval gelmez.
Evet yandaş mütahitlerin borçlarını silsin, halkı inletsin
Allah senden alsın cumhurbaskanimiza versin insallah
Sizin gibi zihniyetlerin hala olupda doğruları görememesi çok ilginç Allah sizi ıslah etsin
ideal bir reaya
tabi önce vergi ödeyelim sonra yola para ödeyelim sonra hgs ceza yazsın ,sonra indirip yaptık diyelim
bazi kelimeleri bitisik yazaydiniz iyiydi:)
Hani KYK Kredi borçları öğrenci lehine çıkacaktı, bu mu? Borç yapılandırması yerine af gelse daha iyi olurdu.
tabi, biz eseğiz zamanında ödüyoruz..
konut kredisi yapılandırması nerede.Beklemekten yorulduk artık
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler