Son dakika: Emekli ikramiyesi 1500 TL'ye mi çıkıyor? Emekli ikramiyesi zamlanacak mı?

CHP'nin üç grup başkanvekili, emeklilerin bayram ikramiyelerinin 1000 liradan 1500 liraya çıkarılmasına yönelik kanun teklifini, TBMM Başkanlığı'na sundu. Peki emekli ikramiyesi 1500 TL'ye mi çıkacak? Emekli ikramiyesine zam mı geliyor? İşte son dakika emekli ikramiyesi haberimiz...

 Son dakika: Emekli ikramiyesi 1500 TL'ye mi çıkıyor? Emekli ikramiyesi zamlanacak mı?

Kurban Bayramı'nın yaklaşması ile emekli ikramiyelerinin verilmesini heyecanla bekleyen vatandaşlar bugün, CHP grup başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç'un imzasıyla emekli ikramiyelerinin 1500 liraya çıkarılmasına yönelik kanun teklifini, TBMM Başkanlığı'na sundu.

CHP grup başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç'un imzasını taşıyan 5510 Sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin gerekçesinde, emeklilere 2018 yılında ödenmeye başlanan bayram ikramiyesinin satın alma gücü değerinin düştüğü, hızla yükselen fiyatlar karşısında etkinliğini yitirdiği savunuldu. Peki emekli ikramiyesi 1500 TL'ye mi çıkacak?Emekli ikramiyesine zam mı geliyor?

Son dakika: Emekli ikramiyesi 1500 TL'ye mi çıkıyor?

Gerekçede Mart ayında Türkiye'yi de etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle emeklilerin normal harcamalarının değiştiği ve zorunlu harcamalarının arttı ifade edildi. Ayrıca pandemi döneminde emekli vatandaşların maaşları ve emekli ikramiyelerinin ihtiyaçlarını tam olarak karşılamadığı, emekli vatandaşların muhtaç durumuna düştüğüne değinildi.

Emekli ikramiyesi 1500 TL olursa kimler yararlanacak?

CHP grup başkanvekillerinin bugün sunduğu kanun teklifi kabul edilirse eğer, emekli ikramiyelerine 500 TL zam gelerek 1500 TL'ye çıkarılacak. Zamlı emekli ikramiyesinden kimler yararlanacak sorusunu soran vatandaşlar araştırmaya başladı. Sigorta şirketleri, bankalar, borsalar ile ticaret ve sanayi odalarından emekli olmuş ve hala 506 Sayılı Kanun kapsamında aylıklarını almaya devam eden tüm vatandaşların zamlı bayram ikramiyelerinden faydalanması öngörülüyor.

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 33 yorum
Emekliler yatsın kalksın CHP ye dua etsin, seçim öncesi emeklilere ikramiye verecem demeseydi şu an herkes hava alıyordu, şu an için bunu 1500 tl yapmazlar , seçim zamanı gelmesi lazım, bide anketler çok önemli
@fk1963 chp kim ikramiye kim cebimizdekini de alırdı bu zamamana kadar tarihte kim ikramiye verdi nankörlük yapmayın
@fk1963 yav heee heeee..Murat Karayalçımının emekl, ve memurlara bu da benden olsun diye dalga geçer gibi 175 kuruş verdiği günleri,maaş alamadığımız,kuyruklarda emeklilrin öldüğü,hastasını,cenazesini hastanelerde rehin bıraktığı rezil chpkk günleri unutmadık..hadi ordan..chp ye dua edecek mişim..
chp gibi yahudi bir partiye bir emekli olarak niye dua edeyimki 15 yıl ben den kesilen milyarları aldık ona duaciyız
@fk1963 Hadi ya. İkramiyeyi veren değil şovunu yapan oy istiyor. O zaman İstanbul'da su zammını indirdi diye iktidar partisine oy versin vatandaş. Oy parayla satılmıyor, adam olana oy verilir. Daha İstanbul'u yönetemeyen adamı başkan adayı yapın bakın ne oluyor. Ayasofya'nın açılmasına çeşitli bahaneler uydurup bir yunan gibi karşı çıkarsan ne oy alırsın ne saygı. Para için oy veren kişi hiç de zannettiğiniz kadar çok değil...
Bu şartlarda en az 1500 tl olmalı. Ayrıca düşük emekli maaşları için bir düzenleme ile eşitlik sağlanmalı.
@degas34 MHP teklif oylanırken mecliste EVET derse olur AKP. tek başına direnemez Ama MHP.şu sıralar gelecek seçimlerde mecliste olabilmekle ilgililer seçim sistemleri barajlar filan onlar için daha önemli arkadaşların başka sorunlarla ilgilenmeye vakitleri varsa emeklilerin yüzü güler yok bu konular bekaa ile ilgiliyse kurbağanın gözü patlasın önemli değil mühim olan bekaa olur iş biter. Emekliye Allah yardım etsin derler bizde AMİİN deriz.
Haksızlığa uğratılarak mağdur edilen 17 adet özel sandık emeklileri niçin bu ikramiyeden faydalanmaz, inanılır gibi değil, bu haksızlık bitmeli.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler