FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

SON DAKİKA: Fed faiz kararı sonrası ons altın, gram altın ne kadar, kaç TL? Tüm dünyanın beklediği açıklama geldi: 'İyi değerlendirmek lazım...'

Son dakika haberi… Altın fiyatları için kritik açıklama geldi. Ons altın ve gram altın fiyatında yaşanan düşüş sonrası gözler ABD Merkez Bankası Fed faiz kararına çevrilmişti. Fed faizleri sabit bıraktı. Peki altın fiyatları faiz kararı sonrası ne oldu? Altın gram fiyatı düşer mi yükselir mi? Piyasa Uzmanı İslam Memiş ve Şirin Sarı dikkat çeken iki değerlendirmede bulundu. İslam Memiş gram altın için tahminini açıkladı.

SON DAKİKA: Fed faiz kararı sonrası ons altın, gram altın ne kadar, kaç TL? Tüm dünyanın beklediği açıklama geldi: 'İyi değerlendirmek lazım...'

Son dakika: Altın fiyatları son düşüşüne rağmen, Nisan ayında yüzde 4'ün üzerinde artış değer kazanarak Mart ayında elde ettiği kazancın üzerine koyarak yoluna devam etti. Ons altın Fed faiz kararı sonrası yüzde 1,5'in üzerinde yükselişle 2.322 dolar seviyesinde bulunuyor. Yurt içinde serbest piyasada gram altın fiyatı da yüzde 1,4 değer kazancı ile 2.595 TL, çeyrek altın fiyatı 4.121 TL ve Cumhuriyet altını fiyatları da 16.789 TL seviyelerinden değerleniyor.

catshmf

FED FAİZ KARARI BELLİ OLDU

Altın fiyatları grafiği kırmızı yanarken tüm gözler bugün ABD Merkez Bankası Fed’in faiz kararına çevrilmişti. ABD Merkez Bankası (Fed), politika faizini beklentiler dahilinde değiştirmeyerek 23 yılın en yüksek seviyesi olan yüzde 5,25-5,50 aralığında sabit tuttu.

powell-fed

EYLÜL VE SONRASI İÇİN TARİH VERİLDİ

Dirençli enflasyona dair işaretler, yatırımcıların Fed'in yakın vadede faiz indirimi beklentilerini büyük ölçüde fiyatladığını gördü. Fed’in bu yıl faizleri ancak Eylül ayında ya da dördüncü çeyrekte indirmesi bekleniyor.

iStock-1452985577

“PİYASADAKİ DENGELERİ DEĞİŞTİRECEK”

Peki altın fiyatları ne olur? Altın gram fiyatı daha da düşer mi? Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Şirin Sarı konuya ilişkin yaptığı değerlendirmesinde, yükselişte Fed kararının etkili olacağını kaydetti; bu kararların piyasalardaki dengeleri değiştireceğini vurguladı. Uzman isim ayrıca, altın fiyatlarında yeniden yaşanabilecek yükselişin jeopolitik risklerden değil Fed gibi büyük bankaların faiz kararlarının etkili olacağını belirtti.

GRAM ALTIN (27)

İSLAM MEMİŞ’TEN ALTIN TAHMİNİ

Piyasa Uzmanı İslam Memiş ise gram altın fiyatı için tahminini açıkladı. “Altın ve gümüş fiyatlarında o beklediğimiz düşüşler gerçekleşmiş oldu. Hatta biraz daha düşüşler derinleşti” diyen Memiş şunları söyledi:

KUYUMCU (20)

“Bugün fiziki altın tarafında Kapalıçarşı'da gram altın 2.400 lira seviyesine kadar geriledi. Şu anda 2.435 lira seviyesinde. Ons altında da 100 dolarlık bir gerileme yaşandı. Bunların da yatırımcılar için birer fırsat olduğunu düşünüyorum. Çünkü altın fiyatlarının pozitif yönde destekleyen yükselişini destekleyen unsurlar yine masada kalmaya devam ediyor. Altın borcu olanlar, düğün yapacaklar altın fiyatlarının bu düşük seyrinin ben şahsen kalıcı olacağını tahmin etmiyorum. Bu haftayı ve önümüzdeki haftayı iyi değerlendirmek lazım. Tekrar yukarı yönlü hareketler yaşanabilir. Bu yıl ile alakalı 3 bin TL, yıl sonunda 3.500 lira beklentimiz halen devam ediyor. 2.600 devamında 3 bin lira seviyesini beklemeyi devam ediyoruz.”

ALTIN


Canlı Borsa


En Çok Aranan Haberler