Son dakika İşten çıkarma yasağı uzatıldı (İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor?)

Koronavirüs salgınının ekonomik etkilerini azaltmak için getirilen 3 aylık işten çıkarma yasağı, Cumhurbaşkanı kararı ile 2 ay daha uzatıldı.

Son dakika İşten çıkarma yasağı uzatıldı (İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor?)

Resmi Gazete'de yer alan Cumhurbaşkanı kararına göre; 4857 sayılı İş Kanunu uyarınca işverenin 3 aylık süre ile çalışanını işten çıkarma yasağı, 17 Eylül 2020'den itibaren 2 ay daha uzatıldı.

17 AĞUSTOS'TA 1 AY UZATILMIŞTI

İş Kanunu'na 16 Nisan 2020 tarihinde eklenen geçici madde ile iş veya hizmet sözleşmelerinin, ahlak ve iyi niyet kurallarına uymayan haller, iş veya hizmet sözleşmelerinde sürenin sona ermesi, iş yerinin faaliyetinin sona ermesi, işin sona ermesi halleri dışında, 3 ay süreyle işveren tarafından feshedilemesi yasaklandı. İşverene, çalışanı 3 aylığına ücretsiz izne ayırma imkanı veren geçici maddede, Cumhurbaşkanına da bu süreleri, 30 Haziran 2021'e kadar her defasında en az üçer aylık sürelerle uzatma yetkisi verildi. Bu madde uyarınca, 17 Nisan'da uygulanmaya başlayan işten çıkarma yasağı, 17 Ağustos'tan itibaren geçerli olmak üzere 1 aylığına uzatılmıştı.

dsa

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
nasıl bir zeka, iş ten kovmak yasak, ücretsiz izin serbest mantığa bak Yarabbi süper zekasiniz masallah
bu işin sonu nereye kadar 1170 tl ye mahkum ediyorsunuz insanlari aksine bu süre zarfi icinde sigortalarıda ödenmiyor
bende pandemi izindeyim nasıl işten cıkarma yasagı bittigi an kapı dışarı olacam cünkü patronda bitik nasıl yapacagız piyasada işte yol bu saatten sonra hamballıkta yapamam Allahım ölene kadar süründürecenmi bizi bir gün borcsuz kalkde kulum yok ölene kadar hayat böyle bazen intihar gercekten kurtuluş düşünmüyor deyilim 2 yavrumu düşünüyorum...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler