FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Son dakika: Kritik teklifler bütçe komisyonunda kabul edildi

Son dakika haberi: 2023 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi ile 2021 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

Son dakika: Kritik teklifler bütçe komisyonunda kabul edildi

Son dakika: TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, 2023 Mali Yılı Bütçesi kabul edildi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, 2023 Mali Yılı Bütçe teklifinin maddeleri görüşüldü. Komisyonda kapanış konuşması yapan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye, daha önce tecrübe edilmemiş böylesi bir küresel şok karşısında makroekonomik temellerinin ne denli kuvvetli olduğunu bir kez daha kanıtlandığına dikkat çekerek, "Enflasyonda en yüksek değeri gördük. Bir yandan enflasyonla kararlılıkla mücadele ederken diğer yandan vatandaşlarımızın refah seviyesini yükseltmek konusunda gerekli tüm adımları attık ve atmaya da devam edeceğiz" dedi.

Bakan Nebati konuşmasında, 'Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü' olması vesilesiyle bu konudaki mücadelelerinin 'sıfır tolerans' ilkesi ile sürdürüldüğünü vurgulayarak, "Ülkemizde tek bir kadının dahi şiddet görmemesi için ilgili tüm kurumlarımızla konuyu çok yönlü ele alarak çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz" ifadelerini kullandı.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, 2023 Mali Yılı Bütçe teklifi kabul edildi. Bütçe maratonunun ilk bölümü tamamlandı. (DHA)

Canlı Borsa


En Çok Aranan Haberler