Sosyal medyada gündem oldu! Nutella Türkiye'den "Türkiye’de satılan Nutella Helal Serfitikalıdır" açıklaması

Ünlü çikolata markası Nutella'ya ABD'de twitter'dan sorulan "Ürünleriniz helal mi" sorusun üzerine Nutella'nın hesabından verilen "Hayır helal değil" yanıtının ardından firma ilk tweeti yalanlayarak özür dilerken, Türkiye Nutella'dan konuyla ilgili "Türkiye’de satılan Nutella Helal Serfitikalıdır" açıklaması geldi.

Sosyal medyada gündem oldu! Nutella Türkiye'den "Türkiye’de satılan Nutella Helal Serfitikalıdır" açıklaması

Sosyal medyada ‘Helal değil’ tartışmalarıyla gündeme gelen Nutella, konuya ilişkin tartışmaları sonlandırdı. Resmi Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Nutella Türkiye ürünlerinin ‘helal sertifikası’na sahip olduğunu söyledi.

Resmi Twitter hesabından üzerinden açıklama yapan Nutella Türkiye şu ifadeleri kullandı: Türkiye'de satılan Nutella ürünlerinin Manisa'daki fabrikalarında Doğu Karadeniz fındıkları kullanılarak üretildiği belirtilerek "Dünya çapında satılan bütün Nutella ürünleri helal tüketime uygundur. Nutella üreten endüstriyel tesislerimizin yüzde 90’ından fazlası halihazırda ilgili organizasyon tarafından Helal Sertifikasına sahip ve geri kalan fabrikalar da sertifikalandırma sürecindedir. Türkiye’de satılan Nutella Helal Serfitikalıdır" denildi.

KAYNAK:İHA

AW116882_02


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 73 yorum
ah be yaaa, canım çekti, çok güzel değilmi yaaa
@enderdemirkiran Nutella alana kadar, Torku Banada ya da Fiskobirlik ürünü olan Nuga alsanız daha iyi değil mi? Nutella'nın adı var sadece....
@enderdemirkiran ne kadar gereksiz bir yorum yapıyorsun. sana göre adı var bana göre tadı var. git sen torku ye, herkes ne istiyorsa yesin. nesi daha iyi anlamadım?..
@enderdemirkiran Mahallenizin veya o büyük büyük marketlerin sattığı et ürünlerinin nekadarı helal sanıyorsunuz? salamlar, sosisler, hele ki sucuklar (baharatı basıyor ohh mis kokularla) kendimizi kandırmayalım lütfen. yediğiniz bir çok gıda helal değil,
@dtokdemir_1978 aynen öyle kardeşim,
şuan yaşanan Müslümanlık ne kadar helal ki nutella helal mi diye sorgulayalım.
Müslüman diye geçinen millete domuz eti yediren hileci hacı hocalarıda gördük !!!!
@enderdemirkiran Et konusunda, kasap ve market arasında kalsam marketi seçerim. Kurumsal bir tarafı olduğu için risk göze alma şansı daha az. Bir şey olsa hemen sızar ve ürünler toplatılabilir. Oysa kasap öyle değil. Kurumsal değil, bir şey değil. Göz önünde değil. Risk alma şansı mevcut.
Bu ne bicim bir aymazliktir.Her seyimiz tama. bir bu helal mi harammi olayi eksikti.Her ne hikmetse hristiyan alemi teknoliji ve bilinle ugrasirken bu geri kalmis musluman toplumu daha hala bu gubi luzumsuz islerle ugrasmaya deva. ediyor.Uyanin yahu uyanin.da inanliga bilime faydali olacsk islerle ugrasmaya calisin.
Aynen kardeşim, kullandığın her şey, elindeki telefon, televizyon, plastik, gözlük camı gavur dediğin adamların malı, bunlar helal mi, boş boş işler
benim ve benim gibi düşünenler için önemli
Siz gayrimuslumsunuz herhalde. Mumin olan helala harama dikkat eder.Bunun çağla zamanla ilgisi yok sen yiyebilirsin.
helal diyebilmesi bile için sertifikalı olması gerekiyor o yüzden helal değil diye evap vermişler. çikolatanın içinde hayvansal yağ olacak hali yok. bu kadarda cahil olmayın. suya helalmi diye sormak gibi bu. adamda helal sertifikası yoksa suya bile helal diyemessin.
bilgi sahibi olmadan fikir vermeyin, fetva verirsen sorumlu sen olursun.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler