Taksilerde kısa mesafeye indi-bindi ücreti de çözüm olmadı

Taksicilerin müşterilere yönelik 'kısa mesafe' tutumunda, indi-bindi ücreti de çözüm olmadı.

Taksilerde kısa mesafeye indi-bindi ücreti de çözüm olmadı

Taksilerde başlatılan indi-bindi ücreti uygulamasının kısa mesafelerde yolcu almama problemine çözüm sağlamadığını belirten vatandaşlar ve tüketici örgütlerinin temsilcileri, taksicilerin kısa mesafede yolcu almamayı sürdürdüğünü, bu durumun özellikle sabah ve akşam saatleri, turistik ve kalabalık bölgelerde yoğunlaştığını vurguluyor.

Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu şu açıklamalarda bulundu:

"Hiçbir taksici 'arabayı teslim edeceğim, değişime gidiyorum' diye bir mazeret beyan edemez. Bankaya saat 16.50'de girdiğinizde size 'banka kapandı, çıkın' diyemezler.

Taksiciler, genelde müşteriyi aldıktan ve gideceği yeri öğrendikten sonra değişime gideceğini söylüyor. Taksici, aracına binen müşteriyi istediği yere götürmek zorunda."

TÜKODER Genel Başkanı Aziz Koçal ise şunları söyledi:

"(İndi-bindi ücreti) Bu uygulama dahi soruna çözüm olmadı. Kısa mesafede yolcu alınmaması problemine ilişkin şikayetler her geçen gün artarak devam ediyor"

Kaynak: AA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 57 yorum
Taksicilerin alayı **.UBER in çekilmesiyle piyasa yine bu çakallara kaldı.Tayyip sayesinde !
@taximlei UBER in her seyahati faturalıydı.Her çağırdığında otomatik olarak efatura mail adresine geliyordu.Sence devlet kaçak bir oluşumun kurulumuna 5 sene boyunca izin verir mi ? Taksiler her yolculukta müşteriye fiş fatura kesiyormu ? hayır.E kim vergi kaçırıyor o zaman ?
@trespasser34 niye illa bi çoğul konuşuyorsun işini düzgün yapan gayet iyi insanda var.. çakal diyorsun uberin devlete tek kurus vergi ödememesini niye konuşmuyorsun
@taximlei plaka tahdid sistemi kalkmalı vergi vermiyor diyen taximlei etiketli kardeş belliki ya plaka sahibisin yada yakınısın öy anlıyorum yazından sana şöyle izah edeyim uber denilen sistemde plaka sahiplerinin 1 yılda kazanıp basit usul vergi üzerinde ödediği veriyi uber 1 ayda devlete kdv olarak kesiyor bunu bil bikere bu biirrrrrr 2.sine gelince plaka sahipleri plakaları gogle biraz araştır verdikleri yerlerden senleik kirayı yani 90- 100 civarı kirayı peşin yada vey aylık alırlar plakayı teslim ederler gerisine tınlarında olmaz ben yerim paramı çıtır çatır firma kime verdiği pek malum
sırf şu taksiciler yüzüden araba aldım. Allah tahsicilere muhtaç bırakmasın kimseyi.
Taksicileri sabah akşam falakaya yatirsanizda uslanmazlar!
2 sene aracı traikten men plakaya da devlet el koysun
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler