Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli mısır alım fiyatını açıkladı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli mısır alım fiyatını açıkladı. Pakdemirli açıklamasında, "Geçen yıl 1150 lira olan fiyatı bu sene yüzde 15 artırarak 1325 lira olarak belirledik" ifadelerini kullandı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli mısır alım fiyatını açıkladı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, geçen yıl 1150 lira olan mısır alım fiyatını, bu sene yüzde 15 artırarak 1325 lira olarak belirlediklerini bildirdi.

Pakdemirli, yaptığı yazılı açıklamada, Toprak Mahsulleri Ofisi olarak buğday, arpa, nohut, mercimek ve fındıkta olduğu gibi mısırda da hasat öncesi alım fiyatlarını belirlediklerini belirtti.

Bakan Pakdemirli, "Akdeniz, Güneydoğu, İç Anadolu ve Ege Bölgesinde önemli bir tarımsal ürün olan, yaklaşık 300 bin üretici tarafından üretilen ve bugünlerde hasadı başlayacak mısırda alım fiyatlarını açıklıyoruz. Geçen yıl 1150 lira olan fiyatı bu sene yüzde 15 artırarak 1325 lira olarak belirledik. Bütün üreticilerimize hayırlı olsun." ifadesini kullandı. (AA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
çok vermişsiniz ben üretici olsam kesinlikle vermek çöpe atarım yada fakirlere dağıtırım yine de bu fiyata vermem,bunlar üreticiyi korumuyorlar adeta alçaktan boyun eğdirerek gitmelerini istiyorlar,üretici akıllı ol birleşin açın bir internet sitesi kim ne kadar istiyor paketleyin gönderin,türkiyede mısır yetişmiyormuş gibi birde dışarıdan mısır ithalatına izin veriyorlar tabiki de tarım ölür hayvancılık ölür,ülkeye adaletsiz ve kendini beğenmiş hint kumaşları doldu
He kesin çöpe atıp dağıtırdın hadi oradan hödük sen önce üretmeyi öğren boş yapma klavye başında.
Bi tek sen biliyon hükemete sallayım nasıl olursa olsun
dogu ve guneydoguda elektrik yuzunden zaten pek misir eken olmadi bu yil üretim yok artik
tüketim mallarina %100 zam ama uretime 5-10-15 ohh ne âlâ memleket ya
MISIR EKİMİ YAPACAĞIM. BU HABERE GÖRE DEĞİL. MISIR.. İNSANLARA MUTLULUK HORMONU SALGIYORMUŞ.. ARAŞTIRMALARA GÖRE... KENDİM NE YAPTIM... ALDIM YEDİM... DOĞRUYMUŞ... :))
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler