TESK Başkanı Palandöken, EFT ve havale dolandırıcılığına karşı uyardı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bankacılık işlemlerindeki dolandırıcılık olaylarına ilişkin, "EFT veya havale işlemlerinde paranın hesaba geçtiğini görmeden satış işlemi yapılmamalı." uyarısında bulundu.

 TESK Başkanı Palandöken, EFT ve havale dolandırıcılığına karşı uyardı

Palandöken, yazılı açıklamasında, Türkiye'de bin bir türlü dolandırıcılık şekli olduğunu, son zamanlarda bunun çeşitli bankacılık işlemleriyle yapıldığını belirtti.

Dolandırıcılara karşı esnafın ve satış yapanların dikkatli olması gerektiğini vurgulayan Palandöken, şu değerlendirmede bulundu:

"EFT-havale işlemleriyle dolandırıcılık yaygınlaşmış durumda. Çeşitli yerlerde esnafımızın karşılaştığı ve araç satışlarında da sıklıkla yaşanan EFT dolandırıcılığına karşı oldukça dikkatli olunmalı. Satıştan sonra işlemi iptal ederek mağduriyet yaratan bu dolandırıcılara prim verilmemeli."

Palandöken, emniyet ekiplerinin bu konuda başarılı operasyonlar yürüttüğüne dikkati çekerek, "EFT veya havale işlemlerinde paranın hesaba geçtiğini görmeden satış işlemi yapılmamalı." ifadesini kullandı.

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
bu araba satışlarındaki dolandırıcılığı da önleyebilirler,eğer araba satışını veren kişi başka kişi tarafından dolandırılmaması için,alan kişinin arabayı bir hafta satışının kısıtlanması şeklinde olabilir yada noter de eğer para havale edildiği görükmediği an satış işleminin onaylanmaması şeklinde olabilir
evet dikkat edin genellikle cuma günü saat 5 den sonra yaparlar bu islemleri kesinlikle noterler kapanmadan 1 saat önce işlemlerinizi yapın ve bankalar kapanmadan 1 saat önce
araba satışlarında noter emanet hizmeti olmalı
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler