TESK'ten esnaf ve sanatkarlar için indirim talebi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, enerji kalemlerinde esnaf ve sanatkarlara özel indirimli tarife uygulanmasını isteyerek, "Ekonominin omurgası olan esnafımıza başta doğal gaz olmak üzere elektrik, su, akaryakıt gibi enerji kalemlerinde indirimli tarife uygulanmalı." ifadelerini kullandı.

TESK'ten esnaf ve sanatkarlar için indirim talebi

Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada soğuk kış günlerinin yüzünü göstermesiyle birlikte esnafın sıkıntıya düştüğünü iddia ederek "Farklı iş kollarından birçok esnaf ve sanatkarımız doğal gaz fiyatlarının pahalılığından dolayı dükkanında kalorifer yakamıyor. Bunun yerine halen sanayi sitelerinde talaş ve yanmış yağ yakarak ısınmaya çalışan esnafımız var. Bu ısınma şekli çevreye verdiği zararın yanı sıra insan sağlığını da olumsuz etkiliyor. Ekonominin omurgası olan esnafımıza başta doğal gaz olmak üzere elektrik, su, akaryakıt gibi enerji kalemlerinde indirimli tarife uygulanmalı." değerlendirmesinde bulundu.

Enerji kalemlerinde esnaf ve sanatkarlara özel indirimli tarife uygulanmasını isteyen Palandöken, özellikle küçük esnaf ve sanatkarların çok düşük sermayelerle açtığı ve kendi yağında kavrularak işlettiği dükkanlarda en az bir iki kişi çalıştırılarak istihdama katkı sağladığını bildirdi.

Palandöken, her bir dükkanın ortalama 4-5 kişilik bir ailenin gelir kapısı olduğunu ifade etti. Kısıtlı imkanlarla ayakta kalma mücadelesi veren esnafın sosyal güvenlik primleri, vergisi derken her yıl sermayesi kadar ödeme yaptığını aktaran Palandöken, cadde ve sokakları hareketlendiren, temizleyen, aydınlatan esnafın ayakta kalabilmesi için doğal gaz, elektrik, su, akaryakıt gibi enerji kalemlerinde indirim yapılması gerektiğini kaydetti.

Kaynak: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
hükümette tam bunu düşünüyordu. kendisine oy veren koyunlara biraz daha nasıl yüklesem diyor sen indirim diyorsun. verin oyu akape ye dönsün zam diye. bu da kapak olur millete
Esnafı bitirdiler indirim mi yapacaklar bir de , marketten alış veriş yapıp bakkala veresiye yazdıran, ordan burdan alacağı şey için markete verdiğ 25 kuruşluk poşeti bakkallardan 3-5 bedava isteyen milletle daha çok binersiniz sırtına gariplerin.
nerde o gunleerrr
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler