FİNANS

THY, SunExpress, Pegasus'tan 'deprem' kararı! 'Ücretsiz' olacak

Türk Hava Yolları, Adana, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Elazığ’dan İstanbul’a yapılan uçuşların bilet fiyatlarını 100 TL olarak sabitledi. THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, “Yolcu düzenini sağlayabilmemiz adına da bu uçuşlar için de rezervasyonunuzu mobil uygulamamız ve web sitemiz üzerinden oluşturabilirsiniz” bilgisini paylaştı. Öte yandan SunExpress ve Pegasus'tan da bir açıklama geldi. Pegasus, deprem bölgesinden çıkış uçuşlarının ücretsiz olacağını açıkladı.

THY, SunExpress, Pegasus'tan 'deprem' kararı! 'Ücretsiz' olacak

Türk Hava Yolları (THY), deprem bölgesindeki çalışmalara destek için Adana, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Elazığ'dan İstanbul'a yapılacak tüm uçuşlarda bilet fiyatını 13 Şubat'a kadar, vergiler dahil 100 TL olarak sabitlediğini duyurdu.

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, deprem bölgelerine insani yardım malzemeleri ve arama kurtarma ekiplerinin ulaşması için AFAD koordinasyonunda operasyonlarını sürdürdüklerini belirtti.

13 ŞUBAT'A KADAR DEVAM EDECEK

THY'nin şimdiye kadar 9'u kargo uçağı olmak üzere 47 uçuş gerçekleştirdiğini aktaran Üstün, şu bilgileri paylaştı:

"Bu kapsamda giden insani yardım uçaklarımızın dönüş uçuşlarını da vatandaşlarımızın kullanımına açıyoruz. Yolcu düzenini sağlayabilmemiz adına da bu uçuşlar için de rezervasyonunuzu mobil uygulamamız ve web sitemiz üzerinden oluşturabilirsiniz. Hem bu uçuşlarımız hem de Adana, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Elazığ'dan İstanbul'a olan tüm uçuşlarımızı 13 Şubat'a kadar vergiler dahil 100 TL olarak sabitliyoruz."

SUNEXPRESS'TEN DE BİLET FİYATI SABİTLEME KARARI

Ayrıca, Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, deprem bölgesindeki illere yaptığı uçuşlarda bilet fiyatlarının sabitlediğini duyurdu. Adana, Diyarbakır, Gaziantep, Kayseri, Malatya ve Mardin kalkış ve varışlı tüm yurt içi uçuşlarını 13 Şubat’a kadar tek yön vergiler dahil 100 lira olarak sabitledi.

sunexpress-bilet-fiyatlarini-13-subata-kadar-100-liraya-sabitledi_1196_dhaphoto1

PEGASUS: DEPREM BÖLGESİNDEN ÇIKIŞ UÇUŞLARININ TAMAMI ÜCRETSİZDİR

Öte yandan Pegasus "Depremden etkilenen vatandaşlarımız için deprem bölgesinden çıkış uçuşlarının tamamı ücretsizdir" açıklamasına bulundu.


Geri Dön

En Çok Aranan Haberler