Ticaret Bakanlığı'ndan yeni koronavirüs önlemleri! Kolonya ve dezenfektan için flaş karar

Son dakika haberine göre etil alkol, kolonya, dezenfektan, hidrojen peroksit ve yalnız meltblown kumaş ihracatı izne tabi tutuldu. Ticaret Bakanlığı'nın konu ile ilgili tebliği Resmi Gazete'de yayımlandı.

Ticaret Bakanlığı'ndan yeni koronavirüs önlemleri! Kolonya ve dezenfektan için flaş karar

Etil alkol, kolonya, dezenfektan, hidrojen peroksit ve meltblown kumaşın (medikal kumaş) ihracatı kayda bağlandı.

Ticaret Bakanlığının İhracı Kayda Bağlı Mallara İlişkin Tebliğ'de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ'i Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Tebliğle ihracı kayda bağlı mallar listesine etil alkol, kolonya, dezenfektan, hidrojen peroksit ve meltblown kumaş eklendi.

Tebliğe eklenen geçici hükümle de söz konusu mallara ilişkin gümrük beyannameleri, ilgili ihracatçı birlikleri genel sekreterliğince, Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğünün ön onayını müteakip kayda alınacak.

Tebliğ hükümleri, düzenlemenin yayımından önce gümrük beyannamesi İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliğine onaylatılmış mallara uygulanmayacak.

Genel Müdürlük, uygulama usul ve esaslarını belirlemeye, gerekli muafiyet ve istisnaları tanımlamaya, izin ve talimat vermeye, özel ve zorunlu durumları inceleyip sonuçlandırmaya, uygulamada ortaya çıkacak ihtilafları idari yoldan çözümlemeye yetkili olacak.

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
bankalar emeklilerle dolup taşıyor emeklilere acilen sokağa çıkma yasağı getirilmeli uljeminher tarafına yaycaklar
Alışveriş Merkezlerini kapatmak gerek .!!
bence bu urunlerden vergi vs muaf tutulmalı boylece daha ucuz olabilir.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler