Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay'dan kıdem tazminatı açıklaması

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, "Kıdem tazminatı, işçinin yıllardır döktüğü terin, verdiği bir ömrün karşılığıdır." ifadelerini kullandı.

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay'dan kıdem tazminatı açıklaması

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Türk-İş Yönetim Kurulu adına yaptığı yazılı açıklamada, kıdem tazminatının işçilerin en önemli güvencesi olduğunu belirtti.

"Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi" adıyla kıdem tazminatı konusunda yapılmak istenen düzenlemelerle ilgili görüş ve endişelerini dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ayrıntılı olarak ilettiğini vurgulayan Atalay, şunları kaydetti:

"Kıdem tazminatı İş Kanunu'nun temel direğidir. Kıdem tazminatının temelini oluşturan hususlar ortadan kaldırılırsa İş Kanunu'nun birçok maddesi de anlam ve işlevini yitirecektir. Aynı şekilde, sendikal hakların kullanılması ve sendikal örgütlenmenin yapılmasında da kıdem tazminatı çoğu zaman önemli bir işlev görmekte ve güvence olmaktadır. Kıdem tazminatı, işçinin yıllardır döktüğü terin, verdiği bir ömrün karşılığıdır."

Kaynak: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 28 yorum
Siz sendika başkanlarına güvenmiyorum işçileri her zaman sattınız yine satarsınız.
bilmediğimiz birşey söyle. uzatıp işi karıştırmadan bu meseleyi de çözersin.guveniyoruz sana başkan.
Hangi meseleyi çözdü bilmediğimiz de bu meseleyide çözersin diyorsun birader.Bu adam degilmi Asgari üctet talebimiz 2578 lira altina razi degiliz deyip 2300 e razi olan.Bos muhabbet yapma burda.
güven iyi güvenin Güvendiğiniz daglara kar yagması yakındır ülke de develiasyın var şu anda para yok karşılıksız borç kredi verip duruyorlar vatandaşa şimdi çayda dem işççde kidem vardı oda yalan ve talan olacak ama haram olsun o mas Başında o mecliste vatandaşının hakkını yiyen zebaniler millet vekili inişler sizden vekil fala inanma olmaz hepsinin köküne kibrit çakayım her kes düşmüş menfaatine desene 12 ay maaşınoz kidem ile 14 maaş olarak arttırılarak verilecek diye iflas edince alınıyormuş vatandaşın HAKKINI yiyenler yansın cehemde
çok işçiyi düşünüyorlarsa işçinin kendi maaş hesabına kıdem ödeme zorunluluğu getirsinler fon'daki amaç nedir iyi biliyoruz..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler