Türkiye Perakendeciler Federasyonu alışveriş saatleri konusunda uyardı

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF), tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkilerini gösteren Koronavirüs (Covid-19) salgını süresince tüketicilerin market alışverişlerini daha rahat şekilde gerçekleştirmeleri için uyarıda bulundu.

Türkiye Perakendeciler Federasyonu alışveriş saatleri konusunda uyardı

TPF’nin yaptığı açıklamaya göre Türkiye’nin 81 ilinde yer alan yerel marketlerde gerçekleştirilen alışverişlerin saat 16.00-20.00 arasında yoğunlaştığı belirtilirken, hem tüketicilerin ve çalışanların sosyal mesafeyi koruyabilmeleri, hem de market çalışanlarının devamlı olarak hijyenik ortam yapısını sağlayabilmeleri açısından yoğunluğa mahal verilmemesi adına, alışverişlerin günün farklı saatlerine yayılarak gerçekleştirilebileceği hatırlatıldı.

Türkiye Perakendeciler Federasyonu, Koronavirüs salgınına karşı Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu tarafından önerilen tedbirleri uygulayarak, Türkiye’nin dört bir yanındaki üyeleriyle beraber mücadeleye destek olmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bu anlamda tüm market çalışanlarına maske kullanımını ve 10.00-20.00 saatleri arasında hizmet verilmesini tavsiye eden Federasyon yönetimi halkın en sağlıklı ve verimli şekilde market alışverişlerini gerçekleştirebilmesi için yeni önerilerde bulunuyor. Buna göre genel tüketici eğilimi olarak 16.00-20.00 saatleri arasında gerçekleştirildiği görülen market alışverişlerinin, hem tüketicilerin ve çalışanların sosyal mesafeyi koruyabilmeleri, hem market çalışanlarının devamlı olarak hijyenik ortam yapısını sağlamaları açısından yoğunluğa mahal verilmemesi adına, alışverişlerin sabah saatlerinden itibaren günün farklı saatlerine yayılarak gerçekleştirilmesini salık verildi.

Türkiye Perakendeciler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Düzgün yaptığı açıklamada, ’81 ilimizdeki yerel marketlerimizde, koronavirüs salgın sebepli zor şartlar altında çalışan tüm üyelerimiz ve çalışma arkadaşlarımız hizmet anlamında bir destan yazıyor. Kendilerine ne kadar teşekkür etsek az. Bu dönemde hem halkımızın hem de çalışanlarımızın sağlıklarını göz önüne alarak bir dizi önlem alarak tavsiyelerde bulunduk. Son dönemde üyelerimizden aldığımız bilgilere göre halkımız alışverişlerini 16.00-20.00 saatleri arasında gerçekleştiriyor. Hepimizin bildiği üzere bu dönemde alınan önlemlerin en başta geleni sosyal mesafeyi korumaktır. Biz de hem bu önlemi daha yaygın şekilde uygulayabilmek hem de marketlerimizin dezenfektasyon işlemlerinin sürekliliğinin sonuç olarak halkımıza en sağlıklı alışveriş ortamını sağlayabilmek için kendilerine alışverişlerini akşamüstü saatlerinden çok günün farklı saatlerinde gerçekleştirmelerini tavsiye ediyoruz. Bu şekilde her anlamda sosyal mesafemizi koruyabileceğimize ve bu dönemi en kısa sürede atlatarak normal şartlara geri dönebilmeyi umuyoruz’ dedi.

Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nun Türkiye’nin dört bir yanındaki üyesi yerel marketler, tüm Türkiye’de her gün milyonlarca müşterisini ağırlıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 27 yorum
Marketler 8 değil 24 saat açık olmalı ki yoğunluk azalsın çalışanlarda üç vardiye çalışır.
7/24 alışveriş yapacak para mı kaldı millete ,))
market calisanlari o kadar risk altinda çalışıyor halâ onlarin evi barkı yok mu evde belleyen eşi çocukları bi de böyle düşün
Cemal ne saçmalıyorsun gel sen çalış bizimle markette onlarca insan geliyor işimiz bitti senin paşa gönlün olsun diye 25 saat hizmet mi vereceğiz CAHIL BIZIMDE BI AILEMIZ VAR GEL SEN RISKI BURADA GOR KÖR CAHIL....
@cemal_kavuk_1964 Çoğu markette 3 vardiya yapabilecek kadar sayıda personel var mıdır sence?
@cemal_kavuk_1964 yaw. sana para. mı. diyorlar kardes haberi iyi okuuuuuu bundan bile rant cıkaetrtsnz. ya pesssss
market çalışanları köle zaten 3 vardiye diyosun marketler personel almiyo sen neden bahsediyon
insanlara alisveris limiti getirilmeli boyle degil 24 saat hic kapanmasa cozum degil biz depocuyuz mesela birakin evde kalmayi corona cikti cikali eve giremiyoruz 1 aydir hafta sonlari dahil 8-23 calisiyoruz unutmayin ki bizde insaniz
2 hafta fazla çalışıp şikayet eden biri, klasik çalışan hastalığı, çalışıyoruz ama acaba verimlimi çalışıyoruz, kaldıki artık 8 23 çalışılan bir market depo vs yok, he varsa eğer mesai paranı alıyorsundur, almıyorsanda buraya değil ilgili yerlere yazacaksın şikayetini,zor zamanda azcık tamah etmeyi öğrenecek senin düşüncene sahip insanlar,alışmışlar yatarak çalışmaya 2 saat çalış 5 saat arazi, hey gidi.
@e_eleven sizin gibi zihniyete bırak marketi açık tutmayı su bile vermeyeceksin kadir kıymet bilmeyen nankörsünüz çünkü
Yav iyiki uyardınız!! İnsanlar işten çıkıp eve gitmeden önce ihtiyaçlarını almak için o saatleri tercih ediyo olmasın!!
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler