Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı duyurdu! Sağlık çalışanları yıl sonuna kadar ücretsiz yaralanacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, sağlık çalışanlarının Marmaray, Başkentray ve İZBAN'dan ücretsiz yararlanmasına ilişkin kararın süresinin 31 Aralık’a uzatıldığını bildirdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı duyurdu! Sağlık çalışanları yıl sonuna kadar ücretsiz yaralanacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başlamasının ardından 22 Mart’tan itibaren sağlık çalışanlarına ücretsiz hale getirilen Marmaray, Başkentray ve İZBAN'dan 1 milyon 278 bin sağlık çalışanının ücretsiz yararlandığı belirtildi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının Türkiye’de kontrolde tutulmasına karşın halen vaka sayılarının günlük bin 400’ü geçtiği anımsatılarak, sağlık çalışanlarının vaka sayılarını düşürmek ve hastaları iyileştirmek amacıyla büyük özveriyle mücadele ettiği vurgulandı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Sağlık çalışanlarımızın eforunun, gayretinin, özverisinin hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar önemli olduğunu iyi biliyoruz. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bünyesinde bulunan, TCDD Taşımacılık AŞ tarafından işletilen Marmaray ve Başkentray ile TCDD'nin ortağı olduğu İZBAN'dan sağlık çalışanlarının 31 Ağustos 2020 tarihine kadar ücretsiz yararlanmasına ilişkin kararın süresi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla dün Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile birlikte 31 Aralık 2020 tarihine kadar uzatıldı."

Bakanlık açıklamasında, “Küresel salgına karşı verdiğimiz milli mücadelenin en önünde her türlü tehlikeyi göze alarak görevlerini yerine getiren sağlık çalışanlarımız için ne yapsak azdır. Biz de işlerinden yorgun argın evlerine dönecek sağlık çalışanlarımızı İstanbul’da Marmaray, Ankara’da Başkentray ve İzmir'de İZBAN ile ücretsiz ulaştırmaya devam edeceğiz." değerlendirmelerine yer verildi.

Kaynak: AA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
çift maaş,barınma ve ulaşım bedava ama hastaya kötü muameleye devam eden sağlık çalışanları var.oldukça duygusal bir ülkeyiz
devlet sağlık çalışanlarına bedava otobüs metro değil özel servis tutmalı hemde kapısından alıp kapısına bırakmalı özellikle bu zamanda sağlık çalışanları başımızın tacıdır. diğer kurumlardan daha çok maaş ve haklara sahip olmalılar virüs çıkınca kıymeti anlaşıldı bu insanların her zaman değeri bilinmeli.
@kenann_2020 SAVAŞ OLASILIĞI OLUR ASKER İLAHLAŞTIRILIR, PANDEMİ OLUR SAĞLIKÇI İLAHLAŞTIRILIR. EĞİTİM SEVİYESİ DÜŞER EĞİTİMCİLER İLAHLAŞTIRILIR. HER MESLEK SAHİBİ GÖREVİNİ YAPMALI VE BU İNSANLAR İLAHLAŞTIRILMA MALI DIR. BEN ANLADIM Kİ BU ÜLKENİN İNSANLARI YETERİ KADAR ARAPLAŞTIRILMIŞ. BİR İŞİ BAŞARANI İLAHLAŞTIRMAK ARAP COĞRAFYASINA MAHSUSTUR.
Evet ne yapsanız azdır o yüzden hiç bir şey yapmıyorsunuz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler