Vergi borcu olanlar dikkat! Belli oldu

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nca, 250 bin lira ve üzerinde vergi borcu veya cezası bulunan mükelleflerin ilan edileceği tarihler belirlendi.

Vergi borcu olanlar dikkat! Belli oldu

Bakanlığın Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre Bakanlık, bu yıl açıklanacağı kesinleşen vergi ve cezalarla vadesi geçtiği halde ödenmemiş vergi ve cezaların ilanını, vergi dairesinin ilan koymaya mahsus yerlerinde asılmak suretiyle 26 Ağustos-9 Eylül tarihlerinde Türkiye genelindeki vergi dairelerinde, 10-24 Eylül tarihlerinde Gelir İdaresi Başkanlığının internet sitesinde yapacak.

Açıklama kapsamına, her bir vergi dairesine 250 bin lira ve daha fazla borcu olan veya bu tutar ve üzerinde kesinleşen vergi ve cezası bulunan mükellefler alınacak.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
Sanki utanıp hemen ödeyecekler.Üstüste sürekli af, yapılandırma, indirim çıkarıldı hala ödememişse parayı çalıştırıp kar etmeye devam edip, yine ödemeyecektir. Yapılacak şey belli icra, haciz, hapis, tapuya, ticaret ve banka siciline şerh ve engeller koymak vb. gibi yollarla paranın acilen tahsiline gitmek ya da üstüne bir bardak su içmek.
Sanki utanıp hemen ödeyecekler.Üstüste sürekli af, yapılandırma, indirim çıkarıldı hala ödememişse parayı çalıştırıp kar etmeye devam edip, yine ödemeyecektir. Yapılacak şey belli icra, haciz, hapis, tapuya, ticaret ve banka siciline şerh ve engeller koymak vb. gibi yollarla paranın acilen tahsiline gitmek ya da üstüne bir bardak su içmek
sonra ne olacak?
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler