Yeni uygulama başladı! Ehliyet bilgileri kimlik kartlarına yükleniyor

Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüklerinden randevu alan vatandaşların ehliyet bilgileri Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartlarına yüklenmeye başladı.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen yeni sürücü belgelerindeki bilgiler Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartına yüklenmeye başladı. Adıyaman İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünde daha önceden randevu alan vatandaşlar ehliyet bilgilerinin yükleme işlemini yaptırdı.

Tek kart üzerinde kimlik ve ehliyet bilgilerinin alacağı yeni sistem uygulanmaya başladı. Vatandaşlar artık sadece kimlik kartlarını taşıyabilecek.

AW119895_04

"RANDEVU ALMADAN YAPILMIYOR" UYARISI

İşlemin gerçekleştirilebilmesi için ehliyetin ve kimliğin yeni kimlik olması gerekiyor. Ehliyeti bulunan ve kimliğini yenileyen kişilerin yeni kimliklerinde ehliyet bilgileri de yer alacak. Ücretsiz olan bilgileri yükleme işlemi, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü “randevu.nvi.gov.tr” web portalı üzerinden ya da Çağrı Merkezinden (Alo 199) randevu almadan yapılmıyor.

AW119895_05

Adıyaman Nüfus ve Vatandaşlık Merkez İlçe Müdürü Salih Yılmaz, ehliyet bilgilerinin kimliğe aktarılma işlemlerine başlandığını ancak randevusuz işlem yapılmadığını belirterek, vatandaşların randevu alarak müdürlüklere gelmesini istedi.

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
Ya arkadaş ne saçma iş yapıyorlar. madem ehliyet kartı kullanılmayacak neden o zaman yenisini çıkarttırıp nufuz cüzdanına yüklüyorsunuz. eski ehliyet kartları olmuyormuş tabi birilerine zengin edeceklerya ondandır.
edevlet ne işe yarıyor yada bu ülkede neden otomatik bir iş yapılmıyor. Kimin ehliyeti var sistemde kayıtlı zaten başvuru olmadan yüklenemiyor mu!
o ara tirtikliyacaklar ya
Türkiye nin en büyük sorunu çözüldü......
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler