FİNANS

Yurt dışından bakım ve tamire gelen otomobillerden geçiş ücreti alınacak

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre yurt dışından Türkiye’ye bakım ve tamire gelen otomobillerden 600 euro geçiş ücreti alınacak.

Yurt dışından bakım ve tamire gelen otomobillerden geçiş ücreti alınacak

Yurt dışından Türkiye'ye getirilip tamir, bakım, onarım veya tadilat yaptırılan araçlara ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre geçici ya da yabancı plakalı olup, tamir, bakım, onarım veya tadilat yapılan araçlara eğer 2000 euro ve üzerinde masraf yapılmışsa ülkeden boş olarak ayrılırken ücret talep edilmeyecek. Ancak 2000 euro ve altında masraf yapılmışsa 600 euro veya Türk Lirası karşılığı geçiş ücreti araç sahibinden tahsil edilecek.

sljbnfdh

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 56 yorum
Vergi alınmayan bir kalem varmı bu muz cumhuriyetinde
hükümeti yada yönetim şeklini sevmeyebilirsin ama bu ülkenin ismini tiye alarak muz cumhuriyeti deme hakkına sahip değilsin düşünceni söyle edepsizlik etme
@bistman şuanki yönetim şekli tam bir muz gibi :) ülkemize laf yok ülkeyi yönetenlerde sıkıntımız.. keşke adalet ile başlayan partinin azıcık adaleti olsaydı..
muz cumhuriyetinde alınmayan tek vergi kalmıştı onuda aldı
Tüm yazıyı okuyun. Yapılan masraf 600 euronun altında ise bu uygulanacak. Bu tamamen normal. Sen git başka bir ülkede yaptır bakalım ne kadar harcayacaksın
Anlaşıldı kasa tam takır kuru bakır nerden para kesip ne yapıp ne edip kasaya 3 5 kuruş koysak diye yapmadıkları dala vere kalmadı yakında bu ülkenin gençlerini satarlarsa hiç şaşırmayın
Onlar ilk satılanlardı zaten. Yazık çoğunun bir geleceği ya da çalışabileceği doğru düzgün bir iş olmayacak. Onlarca yıl okuyup asgari ücret peşinde koşacaklar. Tek dileğim umarım bu ülkenin gençlerinin çoğunluğu yurtdışına çıkıp yaşamlarını sürdürecek fırsatı elde ederler.
Düşük fatura devreye girecek vergi kaybı artacak tamire gelen araç sayısında düşüş yaşanacak esnafın işi düşecek gene vergi kaybı, adam zaten düşük maliyet için geliyor kara kaşa kara göze gelmiyor. Bunlar bu kanunları çıkartırken ne içiyor veya hangi ruh halindeler.
düşük faturalı olanlardan 600 Euro alınacakmış. yorumu da 300 kişi beğenmiş kimse okumuyor mu?
Geri Dön