Zara’nın kurucusu İnditex, bin 200’den fazla mağazasını kapatıyor

Tekstilde dünyanın en önde gelenleri arasında yer alan İnditex, koronavirüs salgını sonucu tarihinde ilk kez zarar ettiğini açıklayarak bin 200’den fazla küçük mağazasının kapatılacağını duyurdu.

Zara’nın kurucusu İnditex, bin 200’den fazla mağazasını kapatıyor

1985 yılında İspanya’da kurulan ve bünyesinde hazır giyim şirketlerini barındıran tekstil devi İnditex, 2021’e kadar bin 200’den fazla küçük mağazasını kapatacağını açıkladı. Yeni tip koronavirüs salgınının etkisiyle tarihinde ilk kez zarar açıklayan İnditex bünyesinde Zara, Massimo Dutti, Pull&Bear, Bershka, Stradivarius, Oysho markaları bulunuyor. İnditex, 1 Şubat- 30 Nisan’ı kapsayan ilk çeyrekte 409 milyon Euro ile tarihinde ilk zararını açıkladı. İnditex’in satışlarının Covid-19 nedeniyle yüzde 44 düştüğü belirtildi. Geçtiğimiz yıl ise aynı dönemde 734 milyon Euro kar elde etmişti.

İNTERNET SATIŞLARI ARTTI

İnditex, internet satışlarında ise yüzde 50 artış kaydedildiğini açıkladı. Önümüzdeki 3 yıl içinde ise 1 milyar euroluk yatırımla e-ticareti ikiye katlamayı planladıklarını açıkladı. Mağazaların teknolojik alt yapıları için ise 1,7 milyar euro harcayacak. İnditex’in CEO’su Pablo Isla, dünyanın dört bir yanından online erişimle günün her saatinde müşterilerine ulaşmayı, kesintisiz hizmet sunmayı hedefliyor.

KAYNAK:İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
hemen ilk zararda daha 1200 mağazasını kapatmak terbiyesizliktir. bizim patron da aynı, yıllardır kazandı, paraya para demedi, şimdi 3 ay zarar etti yanına yaklaşılmıyor çalışanların maaşlarını yatırmadı. hatta zarar da etmedi, eskisi kadar çok kar edemedi sadece.
Sadece istihdam yönünden güzel bir haber değil yoksa 3 kuruşluk bez parçalarını fahiş fiyata satmayı MARKA bilen tüm sektörlerin başına gelsin bu durum diyorum. Bu kapitalist düzenin DAYATMA KİMLİKLERİ .
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Diğer Haberler