ABD Hazine Bakanı Yellen'dan flaş 'kripto para' açıklaması!

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD hükümetinin, düzenleyici sorumluluklara uyduklarından emin olmak için kripto para piyasa kuruluşlarına ilişkin düzenleme yapabileceğini söyledi.

ABD Hazine Bakanı Yellen'dan flaş 'kripto para' açıklaması!

CNBC'nin sorularını yanıtlayan Yellen, "Söz konusu piyasaların yasadışı işlemler için bir araç olarak kullanılmadığından ve yatırımcı koruması olduğundan emin olmak önemlidir" dedi.

Yellen, "GameStop çılgınlığı"na ilişkin soruyu yanıtlarken de, bu aşamada, yapılan yardım ödemelerinin yatırımları teşvik edip etmediğini söylemenin zor olduğunu, ancak genel sonucun piyasaların oldukça iyi durumda olduğu ve yüksek oynaklığa rağmen çekirdek altyapının esnek olduğunun altını çizdi.

GAMESTOP OLAYINDA NELER YAŞANDI?

Birbirinden habersiz bir grup Reddit üyesinin, kapanmaya hazırlanan GameStop şirketi hisselerinde alıma geçince, hisse fiyatında durdurulamaz bir yükseliş gerçekleşti. Bu gelişme üzerine, bazı hedge fund’ları da açıklarını kapatmak için GameStop hissesi satın almaya başlayınca şirketin hisseleri 16-17 dolardan 483 dolara kadar tırmandı.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Tipinde meymenet yok bi ayağı çukurda kripto paralara takmış kafayı, git toruna patik örr..
kadın doğru konuşmuş kripto paraların nadıl balon olduğunu birgün patlayıp yok olacağını söylemiş ama hala insanlar birşey sanıyor adı üstünde sanal para hiçbir kayıdı belgesi yok
tuzağa düşmeyin sakın....saadet zinciri misali bu tür oluşumlar...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler