FİNANS

Bakan Varank'tan kripto para açıklaması: Boş bırakmayacağız!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, canlı yayında yaptığı açıklamada kripto para piyasasını değerlendirerek, bu alanı boş bırakmayacaklarını belirtti.

Bakan Varank'tan kripto para açıklaması: Boş bırakmayacağız!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yaptığı açıklamada yüksek riskler barındıran kripto para piyasasını boş bırakmayacaklarını açıkladı.

'KRİPTO PARA PİYASASINI BOŞ BIRAKMAYACAĞIZ'

Bloomberg HT'nin canlı yayınında konuşan Bakan Varank, kripto paraya ilişkin açıklamalar yaptı. Varank konuşmasında, risk barındıran kripto para piyasasını başıboş bırakmayacaklarını vurguladı.

Bloomberg HT'ye özel bir röportaj veren Varank, "Kripto paralar konusunda negatiftim ama bugün etkin olduklarını görüyoruz. Risk barındıran bu alanı başıboş bırakmayacağız" ifadelerini kullandı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Kripto paradan vergi alabilmek için paraları kanunen tanımanız gerek. Kanunda yer almayan birşey için vergi alamazsınız. eee siz tanıyınca otomatikman kripto paralar %5 değer kazanır... Allah bereket versin :))
Yanlış Türkiye etkisiz bir devlet isterse tl'yi kaldırıyoruz bitcoin kullancaz artık desin yine %5 falan türkiye kaynaklı değer kazandırmaz. Kripto parada kontrol devletlerde olmadığından ve blockchain özelliğinden dolayı şuan için bir vergilendirme çok zor.
@rinn_2020 Kripto parayı alacagın yerden,sen kayıtsızmı paranı veriyor kripto alıyorsun ,alınan her kripto için yüzde 2 alım satım vergisi koydumu , aha sana vergi,ister kar et ister zarar,bankadan aldıgın an kesinti ,özel döviz büro veya platformlardanda alsan,mudilerin para akış hesaplarından bakılarak kesinti koyar,sıkı ise belirtmesinler,onun için her yerden vergi alabilirler,ancak paranı yurt dışına çıkarıp alım satım yapabileceksen verigiden kurtulursun.
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler