FİNANS

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'dan 'kripto' tepkisi: Kime danıştın ey iktidar?

Resmi Gazete'de yayınlanan kripto para yönetmeliğine tepki gösteren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Böyle kararlar verilmeden önce tüm paydaşlarla konuşulur. Kripto kararını kime danıştın ey iktidar?" dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'dan 'kripto' tepkisi: Kime danıştın ey iktidar?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) Resmi Gazete'de yayınlanan ve kripto varlıkların ödemelerde doğrudan ve dolaylı olarak kullanılamayacağını bildiren yönetmeliği eleştirdi.

"GECE YARISI ZORBALIĞI"

Bunu 'geceyarısı zorbalığı' olarak niteleyen Kılıçdaroğlu, "Kurtulamadılar bu zihniyetten. İlla geceyarıları bir akılsızlık yapacaklar" dedi.

Kılıçdaroğlu, "Böyle kararlar verilmeden önce tüm paydaşlarla konuşulur. Kripto kararını kime danıştın ey iktidar? Bu konunun tüm paydaşları ile oturup, istişarelerde bulunacağım" ifadesini kullandı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
ne memnuniyetsiz bir zihniyetiniz var sizin ya sizin için doğru yada yanlış hiç farketmiyor sırf karşı çıkmak muhakefet olmak için herşeye maydanoz oluyosunuz bu millet sizinde ne olduğunuzu çok iyi biliyor o yüzden fazla zorlamayın derim
Ne komik yahu..İktidara tutp da çıkardığı yönetmeliği "kime danıştın" diye çıkışıyor..Yahu kardeşim yönetmelik bu...Adı üzerinde; YÖNETMELİK..Bugüne kadar hangi iktidar bir yönetmelik için kamuoyu yoklaması,muhalefet araştırması,vs yapmış?..Madem öyle;Sayın Kılıçdaroğlu, şehirlerarası yolculukta köpeğini yanına almaya izin veren yönetmeliği de sorgulasaydı,yada ne bilelim işte..Üfürük püfürük hangi yönetmelik varsa,tümünü sorgulasaydı..
Kılıçdaroğlu sen kripto paranın ne olduğunu biliyormusun ki senin görüşünü alsınlar.
Geri Dön