Elon Musk bir tweet ile 15 milyar dolar kaybetti! Jeff Bezos yine öne geçti

Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk, hafta sonu 58 bin doları aşan Bitcoin fiyatının yüksek göründüğünü söyleyen bir tweet paylaştı. Musk'ın tweeti sonrası Bitcoin'de sert bir düşüş yaşandı. 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın alan Tesla'nın hisseleri de yüzde 8.6 oranında düşünce Musk'ın serveti eridi. Eriyen servet, dünyanın en zengin insanı sıralamasında da değişikliğe yol açtı.

Elon Musk bir tweet ile 15 milyar dolar kaybetti! Jeff Bezos yine öne geçti

Elon Musk kripto para dünyasını deyim yerindeyse alt üst etti. Paylaştığı tweetler ile hem Dogecoin (DOGE) hem de Bitcoin (BTC) tarafını harekete geçiren Musk, yaptığı bir paylaşım ile tabiri caizse kendi topuğuna sıktı.

BİTCOİN TWEETİ ELON MUSK'IN SERVETİNİ ERİTTİ

Bitcoin hafta sonu 58 bin doları aştı. Elon Musk ise Twitter hesabı üzerinden Ethereum'un ve Bitcoin'in fiyatının yüksek seyrettiğini söyleyen bir tweet paylaştı. Bu tweet, Elon Musk'a zarar olarak geri döndü. Paylaşılan tweet sonrası Bitcoin'in fiyatı 50 bin doların altına düştü. Hal böyle olunca 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın alımı gerçekleştiren elektrikli otomobil üreticisi Tesla da hisselerinde düşüş yaşadı. Model Y SUV aracını rafa kaldırdığını da belirten Tesla'nın hisseleri yüzde 8.6 oranında düştü. Bu Tesla'nın hisselerinde eylül ayından beri yaşanan en büyük düşüş olarak nitelendi. Yaşanan gelişmeler Elon Musk'ın servetinden milyarlarca doların silinmesine de neden oldu.

Ünlü milyarder, Tesla hisselerinde yaşanan düşüş sonrası servetinden 15 milyar dolar kaybetti. Yani Musk, kendi tweeti ile yine kendini baltaladı. Üstelik yaşananların Musk'a olan yansıması bu kadarıyla da sınırlı kalmadı.

DÜNYANIN EN ZENGİN İNSANI UNVANINI KAYBETTİ

Dünyanın en zengin insanı sıralaması, Elon Musk'ın servetindeki kayıp ile birlikte yeniden değişti. Bloomberg Milyarderler Endeksi'ne göre dünyanın en zengin insanı tekrar Amazon'un kurucusu Jeff Bezos oldu. Musk'ın serveti 183.4 milyar dolara düşürken, Bezos'un serveti 186.3 milyar dolar olarak listelendi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 22 yorum
adam bitcoin in tahtacısıyım diyor çoğaltır azaltırım diyor. bu adam yaptığı hiçbirşeyi boşa yapmıyor hertürlü reklamı yapıp dünya gündeminde kalabiliyor
Aynen, adam bu sözleri sonrası yaşanacak şeyleri öngörebilecek zekaya sahip. Duruma göre pozisyon almıştır. Yine kendi kazancına bir hamledir.
Bu insanların hiç mi aklı yok ? hepsi kurgu planlanmış olaylar! azıcık akıllarınızı çalıştırın .. millet uçurumdan atlasa bizim millet aşağıda bişey var der atlar o derece..
Karun yaşasa elon muck ı jeff bezos'u bill gates i duysa heralde kahrolurdu fakirliğine :)
@hamza_baglama_1974 ---:((((( elon musk ı jeff bezos'u bill gates bu üçünün servetini topla 10 la çarp karunun servetinin yanına yaklaşamaz karunun servetini araştır tonlarca altın yakut elmas kaç tane katırlarla çekiliyormuş haberin varmı bugün elmas nokta kadar parçası kaç milyar bunun tonlarla çarp bakalım bugünkü değeri altını elması yakut 100 trilyon doları geçer belki
@murat_1990_saezs neden? karun un muhasebesini senmi tutuyordun birader
Karun ile ilgili ne saçma yorumlar yapmışlar. Yok deve yüküyle elmas yok deve yüküyle anahtar. La oğlum biraz gelişim artık, çocukça hikayeler bunlar.
hazineyi 70 deve taşıyor değil, hazinelerin anahtarlarını 70 deve taşıyor. Varın siz bu servetin miktarını tesbit edin. Şöyle bir tahmin yürütürsek bir deve en az 100 kilo yük taşır. bir anahtarın ağırlığı en fazla 100 gramdır. Yani bir deve en az 1000 adet anahtar taşır. 70 deve 70 bin anahtar taşır. Her anahtar bir odanın olduğuna göre karunun en az 70 bin oda dolusu mücevheri, altını, elmas yakutu v.b hazinesi 70 bin oda ne demek 100 trilyon dolar bile az kalır
@murat_1990_saezs zenginin parası züğürdün çenesini yorarmış kardeş boşver çenemizi yormayalım bitcoin sakın alma altın al elimin değmediği tasarrufa tasarruf demem
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler