FİNANS

Elon Musk'tan Bitcoin hamlesi! 'Büyük olasılıkla' yeniden başlayacak

ABD'li elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın Üst Yöneticisi Elon Musk, şirketin Bitcoin'i ödeme türü olarak kabul etmeye "büyük olasılıkla" yeniden başlayacağını belirtti.

Elon Musk'tan Bitcoin hamlesi! 'Büyük olasılıkla' yeniden başlayacak

Musk, katıldığı bir konferansta, Tesla ve SpaceX'in Bitcoin yatırımının yanı sıra kendisinin de kişisel olarak Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin yatırımları olduğunu aktardı.

Bitcoin madenciliğinde yenilenebilir enerji kaynaklarına daha fazla geçiş olduğunu belirterek, özellikle Çin'de kullanılmakta olan bir grup kömür santralinin kapatıldığını anlattı.

"BÜYÜK OLASILIKLA DEVAM EDECEK"

Musk, "Yenilenebilir enerji kullanım yüzdesinin büyük olasılıkla yüzde 50 veya üzerinde olduğunu ve bu oranı artırmaya yönelik bir eğilim olduğunu doğrulamak için biraz daha özen göstermek istiyorum. Eğer öyleyse, Tesla büyük olasılıkla Bitcoin kabul etmeye devam edecek." değerlendirmesinde bulundu.

NE OLMUŞTU?

Elon Musk, mayıs ayında Twitter'dan yaptığı bir paylaşımda, çevresel endişeleri gerekçe göstererek Tesla'nın araç satışlarında Bitcoin kullanmayı askıya aldığını duyurmuştu. (AA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
ticari ahlaktan yoksun bir adamsın elon musk
Yüz yılın dolandırıcı adi herif
Bu kadar proje nasıl finanse edilecek?
Büyük bir manipülasyon yapacak Spekülatör…
Geri Dön