FİNANS

Elon Musk'tan bitcoinleri satabileceğinin sinyali geldi!

Twitter adresinden çevreci nedenlerle Bitcoin'i eleştiren Tesla'nın patronu milyarder iş insanı Elon Musk, yeni bir paylaşımla Bitcoin'in 45 bin dolar seviyesine kadar geri çekilmesine neden oldu. Musk, şirketi Tesla'nın elinde tuttuğu Bitcoin'leri satabileceği sinyalini verdi.

Elon Musk'tan bitcoinleri satabileceğinin sinyali geldi!

Sosyal medya paylaşımlarıyla kripto para piyasalarında hareketliliğe sebep olan milyarder girişimci Elon Musk'ın kripto para piyasasını karıştıran paylaşımları devam ediyor.

ELON MUSK'TAN "KESİNLİKLE" CEVABI

Milyarder iş insanı daha önce çevreci nedenlerle Bitcoin'i eleştirirken, son paylaşımında da Tesla'nın elindeki Bitcoin'leri satabileceği yönünde sinyaller verdi.

Musk, Mr. Whale isimli bir twitter adresinden yapılan "Bitcoin yatırımcıları önümüzdeki çeyrekte Tesla'nın elinde tuttuğu Bitcoin'leri sattığını fark ettikleri zaman kendilerini tokatlayacaklar. Elon Musk’a yönelik nefret göz önüne alındığında, onu suçlamazdım..." paylaşımına "Kesinlikle" diye yanıt verdi.

Musk, Twitter’da kripto para birimi konusundaki duruşunu eleştiren birkaç farklı kullanıcıya da tepki gösterdi.

Bloomberg'in haberine göre Musk'ın bu paylaşımının ardından Bitcoin 45 bin dolara kadar geriledi. Böylelikle kripto parada Cuma gününe kıyasla 4 bin dolarlık geri çekilme kaydedildi.

Ancak Musk, Tesla'nın herhangi bir Bitcoin satmayacağını belirterek, madenciliği daha sürdürülebilir hale gelir gelmez bunu işlemler için kullanmayı planladıklarını aktardı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
Bitcoin sistemi güvenli bir liman değil spekülasyonlara açık ve arkasında devlet güvenliği olmayan bir araç
@onurich haklısın o yüzdenyılbaşında 20.000 dolara alıp 58.000 dolara sattım hiç güvenli değil.
arkasında devlet olani da kâğıtta sınırsız baski yapıp veriyorlar.
Adam bir twitle yükseltip bir twitle indiriyor yani aklı olan uzak durur bence
bu iş dunyası CEO leri denen ahlaksızlar hırsızlar siz kim çevre kim, Musk sen önce Coinlerin symbolunu Tweeterlerinde kulanmadan önce kaç Bin/milyon/Milyar Bitcoin nin vardı açıkla, aynı dönemde bitcoin 7-15 bin dolar seviyesinde iken Bin/milyon/Milyar Bitcoin aldın? COin sahiplerini ve insanları kandırdım de ucuzken satın aldım 50-60 bin $ seviyelerine çektim ve o seviyelerde satım de be ahlaksız hırsız. coin üretmek için çok elektrik, kömür,gaz yakıp çevreye zarar verdiği için satıyorum yalanın hırsızların çevreci diye geçinenlerin işidir! Fayda yok devlet bunlarındır beraber soyuyorlar
Geri Dön