FİNANS

Son Dakika! Merkez Bankası'ndan dijital para açıklaması: Eylül ayında başlıyoruz!

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu dijital para birimi için eylül ayında çalışma yapacaklarını bildirdi.

Son Dakika! Merkez Bankası'ndan dijital para açıklaması: Eylül ayında başlıyoruz!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu, yılın üçüncü enflasyon raporunun tanıtımı dolayısıyla düzenlenen bilgilendirme toplantısında açıklamalarda bulundu. Kavcıoğlu, dijital para birimi için eylül ayında çalışma yapacaklarını bildirdi.

TCMB EYLÜL AYINDA KRİPTO PARA KONUSUNDA PİLOT UYGULAMAYA BAŞLIYOR

Kavcıoğlu kripto paralarla ilgili sorulan soruya şöyle yanıt verdi;

"Dijital paralarla ilgili çalışmalarımız aynı yoğunlukta devam ediyor, eylül ayından sonra pilot uygulamaya başlayacağız, açıklama yapacağız, yoğun ve ciddi bir şekilde çalışma devam ediyor"


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
kripto paraların büyümesini istemeyen ülkelere bakın hepsi ekonomisi iyi durumda olan ülkeler. o ülkelerin peşine takılmadan maksimum fayda sağlanacak şekilde bir düzenleme getirilmesi gerekir. sonuçta ülke ekonomimiz onlarınki kadar iyi değil.
Normal borsada kriz zamanlari cok zarar edilir mesela pandemi cöküşünde yuzde 50 zarar olmustu. Dedik 10 senede bir oldu beklicez. kriptoda yemin ederim hicbisey yok 2 ayda param 6/1 kaldi. Yemin ederim 6000 dolar 1000 dolar kaldi . ben boyle bisey gormedim. lutfen bunlarida goz onunde bulundurun
bilader işi bilmiyorsan girmeyeceksin şimdi kalkmış ağlıyorsun..ağlayacaksan oynama! kazanan nasıl kazanıyor ? duyuyorsunuz traşa gittiğiniz berberden alışveriş yaptığınız manavdan ..analiz bilmez stop lost nedir bilmez balıklama girip bir günde zengin olma hayalleri kuruyorsunuz ! gidin az ötede ağlayın!
paramıza çökecekler yine
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler