FİNANS

İkinci el otomobil pazarlarında son durum: Fiyatların tekrar düşeceğini düşünmüyoruz

Bayram öncesi hareketli olan ikinci el otomobil pazarları bayram sonrası sessizliğe büründü.

İkinci el otomobil pazarlarında bayram sonrası durgunluk başladı. 9 günlük Kurban Bayramı tatili öncesi oldukça hareketli olan ikinci el otomobil piyasası bayram sonrası sessizliğe büründü. Galericiler bayram sonrası durgunluğun daha önceki senelerde de aynı olduğunu söylerken 15-20 gün sonrası için tekrar bir hareketlilik bekliyor.

"BAYRAMDAN SONRA 20 GÜN DURGUN GEÇER"

İkinci el otomobil piyasasındaki durgunluğa ilişkin konuşan Galerici Mahmut Mermer ‘’Bayram sonrası ikinci el otomobil piyasasında durgunluk başladı. Genelde bayram sonrası 15-20 gün durgun geçer. Araç fiyatlarının düşmesini bekleyen vatandaşlar var. Biz fiyatların düşeceğini düşünmüyoruz. Şuan araç almak için uygun bir zaman. Yaz döneminde piyasa daha hareketli oluyor, kışa doğru tekrar rutine döner’’ diye konuştu.

AW380799_02

"FİYATLARIN TEKRAR DÜŞECEĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUZ"

Galerici Orçun Çebi ise ‘’İkinci el otomobil piyasasında bayram öncesi hareketlilik vardı. Şimdi ise durgunluk var. Araç fiyatları şuanda eski piyasaya göre çok yüksek ama fiyatların tekrar düşeceğini de düşünmüyoruz. Eski piyasa olsa kapımızda 45-50 araç olurdu, şimdi ise bu rakam 30’larda. Piyasayı sadece galericiler değil biniciler de belirliyor. Kredi faizlerinin yüksek olması da piyasalarda durgunluğa neden oluyor. Tekrar piyasaların hareketlenmesini önümüzdeki dönemde bekliyoruz’’ dedi.

Kaynak: İHA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
bu vergilerle araba alırsam kanım kurusun! akpye vergi gitmesin diye hiç para harcamıyorum haydi bakalım el mi yaman bey mi?
maaş da alma ozaman çalışmada nede olsa hepside vergiyle donuyo ????????
Hasta olunca hastaneyede gitme ozaman. Özel arabanla otobanada gitme. Vergi demek ülke demek vergi demek memurun işçinin maaşı demek ozaman bizde bişey almayalım satmayalım sanki paralar AKPnin cebine kalıyor bak sel bölgeleri yanan yerler afet bölgeleri herkez dertli sıkıntılı başına birşey geldiği zaman deme ozaman nerede devlet diye. Koşma hastaneye
El her zaman yamandır beyim ister al ister alma şimdi akp'de seni düşünüyodu acaba araba aldı mı almadı mı diye akıl fikir versin mevlam sana
ikinci el araç fiyatları öyle bir düşer ki 2 yıl öncesinin fiyatlarına geiler demedi demeyin tüm galeriler şhoromlar ikinci el araba kaynıyor şişirlmiş fiyata alıp şimdi satamıyırlar. modeli düşüncede dahada değer yitirir.
galericiler arac satmak icin her zaman fiyatlar düşmez hemen alin diyor ama düşüyor.fırsatçı galericiler çok..
Geri Dön