Kış lastiği takma zorunluluğu ne zaman bitecek? Araç sahipleri dikkat

Ticari araçlarda kış lastiği takma zorunluluğu 1 Nisan’da sona erecek.

Kış lastiği takma zorunluluğu ne zaman bitecek? Araç sahipleri dikkat

Tebliğe göre, Türkiye'de ticari araçlar, şehirlerarası kara yollarında yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan taşıtlarda her yılın 1 Aralık ile takip eden yılın 1 Nisan tarihleri arasında kalan 4 aylık dönemde kış lastiği kullanılması zorunluğu uygulanıyor.

Malatya’da otomobil lastik satıcısı Mahmut Özdoğan, kış lastiğinin önemine temas ederek, araçlarda kış lastiği kullanmanın avantajlarını dile getirip, “Yüksek yola tutunma ve yolu kavrama gücü ile daha az kaza yapma riski ve çok daha güvenli bir sürüş sağlanır. Islak yollar üzerinde daha kısa fren mesafeleri sağlar. Kar, buz, su üzerinde veya çamurlu yüzeylerde araba kullanırken üst düzey güvenlik sağlar” dedi.

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
Trafikte Araç mı var doğru düzgün herşemiz tamam da bu eksik kalsın
Kasko 2000 tl poliçe en ucuzu 600 tl yıllık pul vergisi 2000 tl yıllık bakımı serviste 1250 tl muanesi lastik bakımı hariç toplamda 0 ila 5 yaş ortalaması bir araçın size binmeden kapının önünde beklemesi size aylık en az 500 tl masrafı var sattım kurtuldum zaten geri alamam bu piyasada herşey araba değil çoluk çocuğunuz rızkını teneke parcasına vermeyin faiz çekipte emanet arabaya binmeyin tavsiyem
Düşünceli satıcı, kendi çıkarı yok zaten hayrına açıklamalar
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler