FİNANS

Volkswagen'i dolu vurdu

Almanya’nın bazı bölgelerinde temmuz ayı sonunda görülen dolu yağışının Volkswagen tesislerinde açıkta park edilen 28 bin otomobilin önemli bölümünde hasara yol açtığı açıklandı.

Volkswagen'i dolu vurdu

Evlerinin önünde otomobillerini park edenlerin yanı sıra Alman otomotiv devi Volkswagen'in Wolfsburg'daki merkez tesislerinde dolu yağışının hasara yol açtığı ifade edildi.

Günlük 3 bin 800 otomobil üretme kapasitesine sahip Wolfsburg'daki fabrikada üretilen ve açıkta park edilen 28 bin otomobil de dolu yağışının altında kaldı. Alman medyasına açıklama yapan Volkswagen sözcüsü, hasarın boyutlarını tam olarak hesaplayamadıklarını, yüzde 100 denetimden geçmeyen hiçbir otomobili teslim etmeyeceklerini binlerce müşterilerinin geç teslimattan etkileneceğini söyledi.

Sigorta şirketi VGH yetkilileri de, dolu yağışı nedeniyle yaklaşık 10 bin araç ile 11 bin dolayında konut ve işyerinin hasar gördüğünü, 100 milyon euroyu aşması beklenen zararın 2007'deki Kyrill kasırgasının faturasını aşmasının beklendiği ifade edildi. Almanya’da 5 yıl önce yine yaz mevsiminde görülen dolu yağışı, Volkswagen'in Emden tesislerindeki 30 bin araca hasar vermişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
bi doluluk işi mi varmış bunun?
vallahi bizide dolu vurdu... araç ayırt ettiğin sanmıyorum.ne ferrariler ne poshe ler ne bmw ler gördük doludan haşat olan. kaputlarının üzerinde yüzlerde göçük oluştu. bir tek aracı olupta yakalanan bilir acısına.
bir çizik bile arabanın teslim edilmemesine sebep olur malll.
haklısın kardeşim bak aklıma gelmemişti demekki bir doluluk işi varmış
senin yaşadığın yerde ki fındık kadar değil o dolular yalnız..
eskiden vos vos denilen bu araçlar çok küçüktü ve şöyle de bir fıkrası vardı....adam vos vos satın almış. satıcı sormuş. "" paket mi yapayım, yoksa kullanacakmısınız """".....
günde 3800 araba üretme kapasitesi ne demek ya. bizim türkiyedeki ilk 500 şirketin yıllık cirosunu topla bir wos wos etmiyor . işte gelişmiş ülke ile geri kalmış ülke arasındaki fark. biz fındık ihrac ediyoruz. adamlar araba ihraç ediyor. bizim tüm ihraç ettiğimiz fındığı adamlar 1 günlük araba üretimiyle karşılıyor. diğer markaları saymıyorum bile. bizde hala darbeyle ergenekonla. AKP CHP tartışması DTP ayrı dünyadlarda zaten.
Oyak-Renault Otomobil Fabrikasında (Bursa Organize Sanayi) günlük araç üretimi 1200 civarındadır. İşkembeyi kübradan sallamayalım..
Geri Dön