Korona fırsatçılığı! 60 TL'lik yol parası 800 TL oldu

Kayseri Şehir Terminali’nde işletmecilik yapan Mirza Binboğa, şehirlerarası yolculuğun yasaklanmasının ardından vatandaşların önceden 60 TL’ye gittiği Ankara’ya 800 TL’ye götürüldüğünü söyleyerek, “Vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesini istiyoruz” dedi.

Korona fırsatçılığı! 60 TL'lik yol parası 800 TL oldu

Korona virüs tedbirleri kapsamında şehirlerarası yolculuğun yasaklanmasının ardından, vatandaşlar da memleketlerine gitmek için çare arıyor. Terminal işletmecisi Mirza Binboğa; memleketlerine gitmek isteyen vatandaşlardan fazla para talep edildiğini söyleyerek, yetkililerden yardım istedi.

Binboğa, “Vatandaşımız otogarlarda aşırı derecede mağdur. Vatandaşlarımıza daha önce D1 araçlarımızla hizmet veriyorduk. Bu araçlar ortalama 40 kişilik araçlardı. 20 kişi yolcu alıyorduk. Ankara buraya 300 kilometredir. Normal günlerde biz 55-60 TL’ye götürürken, 100 TL’ye kadar yolcular mağdur olmadan götürüyorduk. Bugün garaja gittiğimde taksilerin 700-800 TL’ye 2 yolcu alıp gittiğini öğrendim. Dolmuşlarla da İstanbul’a 800 ile bin TL arasında vatandaşlarımız araba bulmakta güçlük çekiyor. Ben devlet büyüklerimden rica ediyorum. Türkiye ve dünya olağanüstü bir halde, bütün dünyayı virüs sarmış. Burada vatandaşı mağdur etmeden, bu korsanların eline düşürmeden D1’li araçlarla vatandaş evine, sevdiklerine gitsin. Önümüzdeki hafta cezaevleri boşalıyor. Buradan çıkacak vatandaşlar ne yapacak, parası olmayan vatandaşlar ne yapacak” ifadelerini kullandı.

KAYNAK:İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
bu 90 bin mahkum içinde sapığı supuğunu,canisini affederek ne yapmaya çalışıyorsunuz? bunların elinden mağdur olan insanların hakkını nasıl ödeyeceksiniz?
kimse kimseyi zorla götürmüyor arkadaş adamın parası var veriyor gidiyor taksici de hastalık riski alıyor yasaklar var adama bak şikayet ediyor terminalde işletmecilik yapıyor arkadaşlarının ekmeğiyle oynuyor en sevmediğim tipleme....
Kurumlar devlete para lazım çökün fırsatçılara
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler