FİNANS

Putin'den turizmcilere müjde! Rus vatandaşlar yurt dışına tatile gidebilecek

En çok turisti Rusya'dan gelen turizmcilere Putin'den güzel haber geldi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bazı ülkelerde turizm sezonunun açılması için adım atıldığını belirterek, "Tatillerini yurt dışında geçirmek isteyen vatandaşlarımızı yapay bir şekilde ülkede kalmaya kesinlikle zorlamayacağız." dedi.

Putin'den turizmcilere müjde! Rus vatandaşlar yurt dışına tatile gidebilecek

Putin, Rus yetkililerle video konferans yöntemiyle gerçekleştirdiği toplantıda, yeni tip koronavirüs salgınından etkilenen turizm sektöründe, aşılama sürecinin durumu değiştirmesini umduğunu söyledi.

PUTİN 'YURT DIŞI KISITLAMASI DÜŞÜNMÜYORUZ'

Rusların geleneksel olarak tatil yaptıkları bölgelere dair bazı endişelerinin olduğunu dile getiren Putin, "Örneğin Güney Avrupa'ya bakın. Orada zor bir durum var ve iyiye de gitmiyor." diye konuştu.

Rus vatandaşlarının yurt dışı tatil planlarına yönelik bir kısıtlama getirmeyi planlamadıklarını belirten Putin, "Turizm gelirlerinin önemli olduğu bazı ülkelerde sezonların açılmasına yönelik adımlar atılıyor. Tatillerini yurt dışında geçirmek isteyen vatandaşlarımızı yapay bir şekilde ülkede kalmaya kesinlikle zorlamayacağız." ifadelerini kullandı.

2019'DA TÜRKİYE'YE EN FAZLA TURİST RUSYA'DAN GELDİ

Bakanlığının 2019 verilerine göre, Türkiye’ye en çok ziyaretçi gönderen ülkeler sıralamasında Rusya Federasyonu, yüzde 17,65 artış ve 7 milyon 17 bin 657 ziyaretçi sayısı ile birinci sırada yer aldı.

(AA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
RUSYANIN KIYMETİNİ BİLELİM.DOSTUMUZDUR DEMİYORUM AMA KAYBEDİLECEK BİR ÜLKE DEĞİL.EHVENİ ŞER.YANİ KÖTÜNÜN İYİSİ BİR ÜLKE.ABD YE GÖRE BİN KAT DAHA İYİ MÜTTEFİK.1945 DEN BU YANA BEN ABD NİN TÜRKİYE İÇİN MENFAATSİZ, MÜTTEFİKLİK ÇERÇEVESİNDE HİÇ BİR ŞEY YAPMADIĞINI BİLİYORUM.ABD DEN NE DOST NE MÜTTEFİK OLUR.ÜLKEMİZDE BULUNAN İNCİRLİK ÜSSÜ DAHİL 45 ÜSLERİ VAR.BEN OLSAM SEPETLERİM.GÜLE GÜLE CONİ DERİM.İNCİR ÜSSÜNE 10 YILLIĞINA FAZLA DEĞİL ÇİN VE RUSLARI GETİRİRİRDİM.DEDİM YA ABD YE GÖRE EHVENİ ŞERLER.YANİ KÖTÜNÜN İYİSİ.ÇİN VE RUSYA ÜSLERDE OLURSA ABD BİZE DÜŞMANLIK YAPAMAZ.
Geri Dön