Dolar kuru 7 Ekim: Bugün dolar kuru kaç TL?

Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna olası operasyonuna ilişkin Beyaz Saray'dan yapılan 'desteklemiyoruz' açıklamasının ardından gözler dolar kuruna çevrildi. İşte 7 Ekim için dolar ne kadar sorusunun cevabı ve doları da etkileyen piyasalardaki son gelişmeler...

Dolar kuru 7 Ekim: Bugün dolar kuru kaç TL?

ABD, Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna olası operasyonunu desteklemeyeceğini açıkladı. Açıklamada, "Türkiye, yakın zamanda Suriye'nin kuzeyine uzun süredir planladığı operasyon için harekete geçecek. ABD Silahlı Kuvvetleri, bu operasyonu desteklemeyecek ya da bu operasyona dahil olmayacak." denildi. Yapılan açıklamaların ardından gözler dolar kuruna çevrildi.

Dolar ne kadar sorusu, Türkiye’de ekonominin gidişatını takip edenler için cevabı kritik bir sorudur. Global bir para birimi haline gelen dolar bugün yaşantımızdaki hemen her kalemi etkilemektedir. Bu yüzden sadece ekonomiyle işi gereği ilgilenenler değil tüm vatandaşlar ve küçük yatırımcılar için güncel dolar kuru önemli bir bilgidir.

Peki bugün yani 7 Ekim itibari ile dolar ne kadar? Piyasalarda doları etkileyen ne gibi gelişmeler var. Sizin için günün dolar kuru ile geçtiğimiz gün kapanışta piyasalarda son durum nasıldı paylaştık.

DOLAR NE KADAR?

Saat 08:10 itibari ile dolar kuru 5,71 TL’den işlem görüyor. Dolar kurundaki anlık hareketleri, günlük değişimi, en yüksek ve en düşük değerleri Mynet Finans’ın ABD Doları sayfasından erişebilirsiniz.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
yahu neden gözler dolarda olsun bir danışmanın bir sözcunun lafı ile dolar yukseliyorsa kimse bana TL güçlü demesin
heralde desteklemeyecek şaşıranınız varmi.
dolar yükselse de gram altının fiyatı ucuzlatılıp herkesin bol bol altın alabilmesi sağlanmalıdır
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler