Dolar ne kadar? 17 Mayıs 2018 dolar kuru

Dolar ne kadar? Euro ne kadar? Dün 4,50'nin üzerine çıkarak rekor kıran dolar/TL, Merkez Bankası açıklamaları sonrası 4,40 seviyesine kadar düştü. Dolar/TL bu sabah 4.46'nın üzerine çıktı.

  Dolar ne kadar? 17 Mayıs 2018 dolar kuru

Dolarda yukarı yönlü eğilimi korunuyor. Kur, 4.46 seviyesinin üzerini test ederken, euro 5.26 lira seviyesinden işlem görüyor.

Dün 4,50'nin üzerine çıkarak rekor kıran dolar/TL, TCMB’den gelen “Piyasalarda gözlenen sağlıksız fiyat oluşumları yakından takip edilmektedir. Gelişmelerin enflasyon görünümü üzerindeki etkileri de dikkate alınarak gerekli adımlar atılacaktır” açıklaması sonrası 4,40 seviyesine kadar gevşedi. MB Başkanı Murat Çetinkaya ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görüşeceği haberleri de kurun düşmesinde rol oynadı.

Küresel piyasalardaki gelişmekte olan ülkelere yönelik endişeler ve fon çıkışlarının son dönemde hiç olmadığı kadar kuvvetli olduğunu belirten analistler, ekonomi yönetiminden ve Merkez Bankası’ndan piyasayı rahatlatan hamleler gelmesini bekliyor.

Dolar/TL saat 09.20'de 4,4546, euro/TL ise 5,2631 seviyesinden işlem gördü.

Dolar endeksindeki yükselişin yanısıra Euro Bölgesi enflasyon verisinde yaşanan düşüş, euro/dolar paritesinin 1,18'in altına inmesine neden oldu. Dolar/euro paritesi bu sabah yeniden 1.18 düzeyinde seyrediyor.

Brent petrolün varili 79.40 dolardan işlem görüyor.

Altının ons fiyatı da 1292.43 seviyelerinde yer aldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
DÜN İKİ HÜLOĞ NEYİ GÖRÜŞTÜLER ÇOK MERAK EDİYORUM.BOŞ LAFLA EKONOMİ DÖNMEZ.
ülke şaha kalkıyorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr :)
Dolar/ Euro toplantı yaparak düşer mi
senin ekonomin bu kadar güçsüz olunca..kodamanlar milyar dolarları sabah alıp akşam bozunca..SEN BU OYUNU BOZAMAZSIN hükümet.. hamle yapacak rezervin yok..bitirdiniz herşeyi.. yüzde 40 desen hala sidik yarışında..
Ne zaman c.bşk. değişikliği olur ekonomi o zaman rayına oturur.
İrana uygulanan yaptırımların delinmesine göz yuman ve o suçu işleyenleri koruyan kollayan bir c.bşk. var. Ekonomi bu gibi konularda çok hassas. Yabancı çıkışı cok hızlı muhafazakar bir yapı ve kafa ile yönetildiğin için.
sönmez daha da alevlenecek müstahaktır bu halka. koyun diyorki dolar 16 yılda sadece 3'e katladı ondan önceki senelerde her sene 2'ye katlıyordu, ülkede istikrar var bu yüzden akpye oy veriyorum. biri şu koyunlara son 16 yıldır kur rejiminde olmadığımızı develüasyon yapılmadığını, serbest ekeonomide paramızın her geçen gün nasıl değer kaybettiğini anlatsın. serbest ekonomide olmasak dolar şu anda 1 milyon yeni türk lirasını aşmıştı. seçimden sonra kim seçilirse seçilsin artık çok geç, kriz kapıda, şu anda gizlenmektedir ve dolara müdahale yapılmasına rağmen ateşi bür türlü söndülemiyor.
Diğer Haberler