Ankara'da taksicilerin 'zam' kuyruğu!

Ankara’da toplu ücretlerinin artışından sonra taksi ücretleri de artırıldı. Yeni fiyat tarifesine göre taksimetre ayarı yaptırmak isteyen taksiciler sabahın erken saatlerinde uzun kuyruklar oluşturdu.

Ankara'da taksicilerin 'zam' kuyruğu!

4 lira olan taksimetre açılış ücreti 4 lira 60 kuruş olarak belirlendi. En yakın mesafe ise 10 TL oldu. Açılıştan sonra ise kilometre ücreti 3 liradan 3 lira 40 kuruşa çıkarıldı.

AKIN ETTİLER

Ankara’da bulunan toplam 7 bin 701 taksi sahibi yeni uygulamaya bir an önce geçebilmek için taksimetre ayar noktalarına akın etti.

19daac1b-3099-448c-bf87-9384a663fbc6

'TAKSİMETRE AÇMAK ZORUNLU'

Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası’nın bildirisinde, taksimetre açmanın isteğe bağlı değil zorunlu olduğu ve tarifenin yolcunun görebileceği bir yere asılmasının gerekliliği konusuna dikkat çekiliyor.

Kaynak: İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 25 yorum
Taksi zammını da, Mansur Yavaş yaptı derler ! Akaryakıta, doğalgaza , igneden ipliğe yağmur gibi gelen zamlardan hiç bahsetmezler..
@r.etkar benzin fiyatları 1 senedir aynı? 1 seneden fazladır yetiyorduda şimdimi yetmiyor?
yok! Mansur zam yaptı demeyiz. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Zam yaptı deriz
Yok bee Ne Mansur'u Taksi ye Zammı Çipras yaptı. Mansur Başkanın bu zamlarda herhangi bir dahli sözkonusu bile olamaz..
6.7 aydır akaryakıt fiyatları aynı nerdeyse otogaz bi yıl önce 3.5 şimdi 2.80 var gerisini sen düşün madem öyle belediye otobüslerine metroya niye %30 zam yaptı
yok be! Ankara'da Taksi zammını Merkel yapmış olabilir. Mansur Başkanın günahını almayalım
tabi tabi.. Sizde zaten "_ Dolar artıyor Petrol fiyatları artıyor.Ayrıca Ülkemiz 40 yıldır. Terörle mücadele ediyor..Bu Coğrafyada ayakta kalabilmenin Mâliyeti yüksek oluyor.Dogalgaz ve Petrol ürünlerine zam yapmak keyfi değil" diyorsunuz ya hervakit.. Bizde Mansur Başkanın günahını almayalım boşyere.. Bu Zammı kesin Ya Merkel ya Macron yapmıştır demi
TAKSİCİLERİNDE HER VATANDAŞ GİBİ SIFIR KİLOMETRE OTOMOBİL ALIRKEN ÖTV ÖDEMESİNİ DEVLETE VERGİ VERMESİNİ İSTİYORUM BİR VATANDAŞ OLARAK
Sen de o zaman her 2. 5 senedir bır mecburi araba degısıtır. Millette sana desin ki 2 defa otv ode.
tamamen katılıyorum arabamizi yenileyeceğiz diye vergi indirimi alırlar onunlada gider mersedes bmv alırlar elin alman ina para kazandırırlar. Ben sıfır km clio egea alamazken bunlar passat audi mersedes bmw yi benim clio aldigim fiyata alıyorlar adaletsizlik kesinlikle kalkmasi lazım bu indirimin.
@apol06 HER PLAKA İÇİN 1 DEFAYA MAHSUS BİR UYGULAMA BU . HER SIFIR ARAÇ ALINIRKEN ÖTV KALDIRILMIYOR .
o indirim bitti zaten. öduyecekler. zaten sifir araba fiyatlari otv odemeseler bile cok yuksek oldugundan alinacak gibi degil. bir reno meganin otvsiz fiyati 100-130 arasi degisiyor. adamlarda o yuzden yine ikinci ele yoneliyor.
15 TEMMUZ ASKERİ DARBE GECESİ HAVALANINDAN VATANDAŞLARI ATATÜRK HAVAALANINDAN 50 TL ye GİDİLECEK YERE 500-1000 TL ye GÖTÜRDÜKLERİNİ BÜYÜK TÜRK MİLLETİ UNUTMADI DAHA BİR YERE YAZDI HAFIZASINA ARŞİVİNE
ankara taksicileri ayridir. o gun taksicilerimiz bedava hizmet verdiler. istanbulu bilemem. ankarada taksicilerimizden memnunuz biz. burdan milletimize bir tavsiye. durak taksilerine binin ki, olur ya telefon canta unutursunuz, hangi duragin taksisi oldugunu bilirsiniz. bir muhattabiniz olur.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler