Dijital Dönüşüm Ofisinden 'Dijital Türkiye' seferberliği

Vatandaşlara internet üzerinden pek çok farklı hizmet veren E-Devlet'in ismi değişiyor.

  Dijital Dönüşüm Ofisinden 'Dijital Türkiye' seferberliği

E-devlet'in isminin değişeceği Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç tarafından kamuoyu ile paylaşıldı.

E-devlet'in yeni adının 'Dijital Türkiye' olacağını belirten Koç, platformun 42 milyon kişi tarafından kullanıldığının altınız çizdi.

"Amacımız bütün bakanlıklar arasındaki koordinasyonu sağlayıp, dijitalleşmeyi sağlayabilmek" ifadelerini kullanan Koç, dünya genelinde bir e-devlet gelişmişlik endeksi olduğunu anımsattı ve amaçlarının ilk 20 içinde yer almak olduğunu belirtti.

2006 yılında 26145 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren, e-devlet'in yeni dönemi hakkında bilgiler veren Koç, “Kullanıcı dostu ara yüzler hazırlayarak ‘Dijital Türkiye’yi insanların çok daha rahat kullanmasını sağlayacağız” dedi.

Okuyucu Yorumları 11 yorum
isim değiştiriyoruz ayağına para istemeyin bozuşuruz
Şimdi e devlet logolu bütün tabelalar, web siteleri, basılı materyaller değişecek. Peki kim kazanacak. Adı gayet güzeldi. İçeriği tam olarak anlatıyordu. Dijital Türkiye ne olduğu belli değil. Özel teşebbüs de bu ismi koyabilir.
Türkcell önce davrandı. Dijital operatör Adını kullanarak. Bence E-türkiyem koysunlar benim türkiyem benim ülkem benim vatanım algısının daha fazla oluşmasına destek olur
İSTEDİĞİNİZ KADAR DEĞİŞİN BEN E DEVLET DİYECEĞİM
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler