İzmir'de dükkanlar kepenk indiriyor

Ekonomideki durgunluk, yüksek kira bedelleri gibi nedenler Türkiye'nin birçok şehrinde etkisini gösterdiği gibi İzmir'ide etkiledi. İzmir'de ekonominin kalbinin attığı caddelerdeki dükkanlar kepenk indirdi.

Ekonomideki durgunluk, nakit sıkıntısı, yüksek kira bedelleri, İzmir'de birçok mağazanın vitrinlerini boşaltmasına neden oldu.

Tarihi Kemeraltı Çarşısı'daki Milli Kütüphane Caddesi'ndeki dükkanlar, bu kez bir satış tekniği ya da müşterinin dikkatini çekmek için değil darboğazda olduklarından vitrin camlarına "Kapatıyoruz" diye yazdı.

Üç adet pantolonun 99 TL'den, gömleğin 15 TL'den satıldığı mağazalardaki indirim, 'sezon sonu' değil 'esnaf sonu' indirimi oldu. Benzer görüntüler Alsancak, Çankaya gibi birçok mağazada yaşanmış malını satan esnaf, kapıya kilidi vurmuştu.

Konak'ta SGK bloklarının bulunduğu yerde de çok sayıda kadın ve erkek giyim mağazaları, aylık kirası 20- 30 bin TL arasında değişen bedelleri karşılayamadıkları için boşaltıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 37 yorum
İZMİR LİLER PARAYI ÇOK SEVİYOR HERALDE.... OKADAR KİRA MI OLUR LA.... YUHHH... ALLAHTAN KORKUN... DEMEKKİ ÜLKENİN BAŞINDA OLSANIZ VERGİLERİ % 1000000000 ARTIRIRSINIZ.... MİLLETİN OCAĞINA İNCİR AĞACI DİKERSİNİZ.
@fthkrkmz_2016 ümraniye ana caddede 70 bin 80 bin kira var mal sahipleri uçtular
@fthkrkmz_2016 istanbulunuzdaki durumu de hele bi.
@ufuk5781 SÖYLİYİM GARDAŞ.... MEVKİYE GÖRE DEĞİŞİYOR...KURUMSAL OLARAK YÜKSEK OLABİLİR...
işte sonuç faşist zihniyetli AKtrrolar KINA YAKSIN
@benav_2016 20000 euro dolar kira alan izmirli utansın
evropa bizi kıskanıyoooooo!
@zubizaretta73 fahiş fiyatla kira alan izmirliyi kıskanıyor
son rakamlara göre yüzde 5 büyümüşüz bu haber doğru olamaz diyeceğim ama büyüyen sadece milyar dolarlık zenginler olunca sonuç ortada.Tüm yurtta durum aynı.
yakında istiklal caddeside bu şekilde olacak
Hazır yiyicilerin kenti İzmir,sırtını sadece turizme dayamış,sonra yan gel yat,sadece Devletten bekle,Yok öyle yağma,Bunlar hem kel hem hodul.
@bahattinsopaci gel ben sana hazır yedireyim yavrum.
@bahattinsopaci İşte seni yönetenlerde aynı öyle düşündüğü için, sırf o bölgeler Chp'ye oy veriyor diye ülkenin turizmini bitirdiler.
MAL SAHİPLERİNİN AÇ GÖZLÜLÜĞÜ ÖNCE ONLARI HİZAYA SOKMAK LAZIM STOPAJI VE GALİR VERGİSİNİ ARTIRMAK GEREK YÜKSEK KİRA VERGİSİYLE DÜŞÜK KİRA VERGİSİ AYNİ OLMAMALI
son 5-10 yıldır kemeraltı dükkancıklarının normal avm deki mağazalardan hiçbir farkı kalmamıştı. insanları kendileri kaçırttı, oradan aldığım bir spor ayakkabısını aynı fiyata heryerden aldıktan sonra niçin gideyimki? sadece kızlarağasında kahve keyfi süper, gerisi ıvır zıvır. zaten dükkan sahipleride izmir veya çevresindende değil, anadolunun en uzak yerlerinden gelerek izmir halkını çpeceğini sananlar aldandı, sonuçlarına katlanırlar...
ekonomi %5 büyüyor bunlar hep chapenin işleri!! hükumeti kötülemek için kepenk kapatıyorlar!!! mehter nerde mehter!!!!
YOK YALAN BÜYÜME YÜZDE 8 ENFLASYON YÜZDE 3 İHRACAT 200 MİLYAR DOLAR .AKEPE ÖYLE DİYO .
Tamam kiralar çok yüksek kabul.Ama birde olaya şurdan bakmak lazım belediye yıllardır neden şu kemeraltına bir çivi çakmaz(sadece Çankaya'da yol üstündeki bir kaç binayı makyajladılar o kadar)Tarihi bir çarşı değilmi burası.Ben her hafta sonu satış için gidiyorum her tarafı b....k götürüyor.Girmek bir dert çıkmak başka bir dert.İnsanlar neden gelsin Kemeraltı'na bir sebeb varmı?Yok.Benim şahsen işim olmasa adımı mı atmam.Hele hava karardıktan sonra iş tamamen bitti.Ben erkek halimle giremem.Nasıl İzmir fuarını öldürdülerse Kemeraltı nıda aynen öyle bitirdiler.
Tüm ülkede ekonomik kriz var ama ne iktidarın nede iktidarın uhtesinde olan basın ve STO ve odalar günde kaç esnaf çeki ve senedi ödeyemiyor iflas ediyor bu yılın son 3 ayı daha belirgin olacak her gün dahada kötüye gitmekte işçi çıkarmak ile günü kurtaran esnaf çok
kira geliri daha önce yan gelirdi şimdi ana gelir kaynağı oldu. burada suçlu olan ne mal sahibi, ne de kiracı, esas suçlu ekonomiyi bilmeden yönetenler. ayrıca bu bir oyun zaten seçimlere 5-6 ay kala bu dükkanlar sun' i olarak tekrar açtırılacak ekonomi iyiye gidiyor safsatasıyla gözler boyanacak ve izmirlilerden oy istenecek, oy tuzağına düşürülmeye çalışılacak. ama izmir yutmayacak, düşük profilliler buradan oy alamayacak.
darısı istiklal caddesi bostancı moda beşiktaş bakırköy sarıyer şişli mahmut paşa kapalı çarşı mısır çarşısı esnaflarının başına gelsin de biraz ucuz giysin insanlar zararına satış tyoktur fazla söyleyen esnaf vardır demekki halk farkına vardı helal işte halk bilinçleniyor helal halka ve darısı ev almamam gerek devri inşaat sektöründeki kazıklara bir daireni maliyeti 50.bin tl ama 1milyon tlye satılıyor satan kazık atıyor da alanda bile bile lades diyor ev almama devri gerek
30.000 tl kira nedir arkadaş kaç pantolon satacan da çıkaracaksın o kirayı. 30.000 tl taksitle dükkan alınır yahu.
@clickonline turizm bölgelerine göre komik rakam. turizm bölgelerinde en az 100.000 lira kira ödersiniz.
Yorumlara bak tam komedi. O dükkanlar yıllardır kapanıyor zaten yersen tabi. Kimisi de kemeraltına dokunulmuyor diyor oralar tarihi bölge neyine dokunacaksın? Biri de çıkıp izmirliler parayı seviyor yazmış o dükkanlar sanki izmirlilere ait. Zamanında dışarıdan gelen konyalılari sivaslılar aldı oraları git kendi insanına çemkir kira yüksek diye.
@sezgin_mustafa_1985 NE İZMİRLİYE ÇEMKİRSİNLER NE KONYALIYA
VAROŞ ÇERÇİ MAĞAZALAR KAPANIR TABİ
bu resimdeki göktuğ mağzadan on sene evvel üç adet kampanya diye aynı böyle yazıyordu takım aldım.İnanın o spotların altından eve geldım takımı tanıyamadım. hepsi çöp. kumaş berbat ötesi. Bugüne kadar nasıl kapanmamış hayret. iade bile almadılar. beter olsunlar ama yapılan numara on sene önceki numara . bıde boyle reklama basvurmuş demekki. 99 tl ye dükkandaki malların hepsini verse alınmaz.
Hassocuğum 99 liraya 3 takım alırken insan buna razı olmalı bence. Düzgün takım elbise 250 liradan başlıyor.
Istanbuldan ornek vereceksek Ben Anadolu yakasinda oturuyorum Eskiden pek birsey Mahallemizde (Maltepe) bulamdimizdan Kadikoye gider alisveris ust bas ordan alirdik Fakat artik oyle degil her mahallede her urunu bulabiliyosun E Kadikoyde 20-30 bin dukkan kirasi adam karsilayamaz ayni ebatta dukkan diger ilcede 5-6 bin mecbur kapatip diger ilceye geciyorlar
hep aynı terane kardeşim adam sezon sonu malları satmak yada yer değiştirmek için kapatıyoruz der ya kapatmaz yada başka isimle başka dükkan açar çoğunluğu böyle
"Kör tuttuğunu öper" diye birileri söylemiş.
AVM LERE HUCUM O MEŞUR AVM LERİN SAHİBİ KİM BİLEN VARMI YOK SONRADA VAY EFENDİM DİYER ÜLKELER BİZİ SÖMÜYOR
Bu hükümet küçük esnafı sevmiyor çerez parasıyla uğraşmak istemiyor hesabını 2019 da verirler artık
@egg1 Yooo bence en fazla oyu da küçük esnaftan alıyor çünkü gıdıklanmaktan hoşlanıyor küçük esnaf. Deveye diken küçük esnafa gıdıklayan yaranıyor.
devlete vergımı veren kaldı cogu zarar gosterıyor coguda fatura alıp vergıden dusuyor maymanetsız net sende bardak suda fırtına kopartt utanmaz sıte cogu kıranın yüksekliginden kapatıyor
bu halka herşey müstahak malesefki kurunun yanında yaşta çekiyor HERKES bizi kıskanıyor ekonomi düm düz günlük aksiyonlarla sorunlar ancak bu kadar çöülür kalıcı hiç bir tedbir yok
ama onlar LAYIK dimi
Diğer Haberler