İzmir'de dükkanlar kepenk indiriyor

Ekonomideki durgunluk, yüksek kira bedelleri gibi nedenler Türkiye'nin birçok şehrinde etkisini gösterdiği gibi İzmir'ide etkiledi. İzmir'de ekonominin kalbinin attığı caddelerdeki dükkanlar kepenk indirdi.

Ekonomideki durgunluk, nakit sıkıntısı, yüksek kira bedelleri, İzmir'de birçok mağazanın vitrinlerini boşaltmasına neden oldu.

Tarihi Kemeraltı Çarşısı'daki Milli Kütüphane Caddesi'ndeki dükkanlar, bu kez bir satış tekniği ya da müşterinin dikkatini çekmek için değil darboğazda olduklarından vitrin camlarına "Kapatıyoruz" diye yazdı.

Üç adet pantolonun 99 TL'den, gömleğin 15 TL'den satıldığı mağazalardaki indirim, 'sezon sonu' değil 'esnaf sonu' indirimi oldu. Benzer görüntüler Alsancak, Çankaya gibi birçok mağazada yaşanmış malını satan esnaf, kapıya kilidi vurmuştu.

Konak'ta SGK bloklarının bulunduğu yerde de çok sayıda kadın ve erkek giyim mağazaları, aylık kirası 20- 30 bin TL arasında değişen bedelleri karşılayamadıkları için boşaltıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 37 yorum
İZMİR LİLER PARAYI ÇOK SEVİYOR HERALDE.... OKADAR KİRA MI OLUR LA.... YUHHH... ALLAHTAN KORKUN... DEMEKKİ ÜLKENİN BAŞINDA OLSANIZ VERGİLERİ % 1000000000 ARTIRIRSINIZ.... MİLLETİN OCAĞINA İNCİR AĞACI DİKERSİNİZ.
@fthkrkmz_2016 ümraniye ana caddede 70 bin 80 bin kira var mal sahipleri uçtular
@fthkrkmz_2016 istanbulunuzdaki durumu de hele bi.
@ufuk5781 SÖYLİYİM GARDAŞ.... MEVKİYE GÖRE DEĞİŞİYOR...KURUMSAL OLARAK YÜKSEK OLABİLİR...
işte sonuç faşist zihniyetli AKtrrolar KINA YAKSIN
@benav_2016 20000 euro dolar kira alan izmirli utansın
evropa bizi kıskanıyoooooo!
@zubizaretta73 fahiş fiyatla kira alan izmirliyi kıskanıyor
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler