Kamuda yeni dönem! Çok önemli değişiklikler geliyor

Yeni sistemde devleti yapılandıran kararnamelerde, kamu personel rejimine yönelik çeşitli maddeler yer aldı. Buna göre, kamuda bankamatik memurluğu dönemi kapanıyor. 'Kızak kadrolar' azaltılacak, 657 sayılı Devlet Memurları Yasası'nda 55 maddede teknik düzenleme yapılacak. Öğretmen olarak en az 8 yıl hizmeti olanlar müfettiş yardımcısı olabilecek

Daire başkanı ve altı kadrolar, üst kademe yöneticisi sayılmayacak. Emekli olacak TRT personeline yüzde 30-50 fazladan ikramiye verilecek. Kamu personel rejimine ilişkin bazı düzenlemeler şöyle:

Bankamatik memurluğu dönemi kapanıyor

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 58 yorum
TRT ÇALIŞANLARI KAYMAK MAAŞI BIRAKIP NİYE EMEKLİ OLSUN Kİ...
trt derhal satilmali
trt 30 az 300 olmalı o kadar yaladilar
trt heryerde başımıza bela....
sözleşmeli personel ne olacak.4 c personelin mesale ne zaman bitecek bu lüzum
en iyisi bırak abi sen memurluğu, bundan sonra seni anca teneşir paklar...
ÇOK NET İFADELER AÇIKLAMALAR YOK.EN SON HALİNİ BEKLEMEK GÖRMEK LAZIM.
Taşeronlara hor bakan aynı işi yaptığı halde sırf imza yetkisi var diye kaale almayan mezuniyeti bile olmayan babam-anam yaşındaki memurlar HERKES TAŞERONLAŞSIN öyle ben 657 yim arkamda DEVLET var işim garanti o işi yapmam bu işi yapmam YOK. HERKES TAŞERONLAŞSIN KAMU ELEMANI OLSUN.
@atamert_33 aynen arkadaşım doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar
imam hatipliler diyanetten başka yerlerde görev alırsa istediğin kanunu çıkart ülke batmaya mahkumdur, imam hatipler aşırı tembelliğe iten okullar, bir imam hatip mezunun hiç çok acele çalştığını işi yetiştirme gayretinde olduğunun alın teri döktüğünü gördünüzmü.
trt' nin ayrıcalığı ne ?
MİLLETE HİZMET EDECEK MEMURLAR OLSUN, VATANDAŞA AHKAM KESEN DEĞİL. EFENDİLİK EDEN DEĞİL HİZMET EDEN MEMURLAR OLMALI. YOKSA GÖBEĞİNİ KAŞIYAN(atm memurlarının) SONU GELİYOR
kamuda ne yeni dönem bitti nede değişiklikler. memurlar zaten işten anlamıyor işinizi yapamıyorlar. bilgi yok, bilgisayar kullanmaktan aciz insanlar istihdam ediliyor. bilgisayardada sadece iskambil oyununda uzmanlaşmış kişileri görüyoruz. adam zaten mevcut düzeni anlamıyor sen neyi değiştiriyorsun.
Memur kimsenin kölesi değildir. Ne müdürlerin ne hülümetin ne de vatandaşın. Memur da bir çalışandır hakları ve görevleri vardır. Bu millet nasıl hak ediyorsa o şekilde muamele görüyor hepsi bu.
Hiç iyi düşünmüyorum.Ben diyorum ; adam neden bankamatik memuru olsun ki? Calıştırdılar da adam calısmadımı?657 de varmı böyle bir şey?yok.İs istiyoruz sorumluluk istiyoruz veren yok bizi gören yok gelen adamını getiriyor.Eee biz de belki aynı düşuncedeyiz amma olsun olmaz.Seni görmez getirir birilerini kalite hak getire.senide yapar bankamatik memuru.Yazik günah
@zilen özelleştirmelerden gelen personellerin %50 si bankamatik memuru. zaten kit maaşıyla geldikleri için bir teknikerin aldığı maaş mühendisten yüksek bu adamlara iş miş de yaptıramıyorsun sabah 8 akşam 5 oturuyor bilgisayarına elektrik tüketmekten başka işi yok :) ben dahil kimse 657 zırhını kaybetmek istemez ama bir düzenleme şart ADİL OLACAK ŞEKİLDE. lakin şu vakte kadar yapılanı görüyorum hiçde güzel bişey çıkacağını zannetmiyorum.
neden sadece trt diğerlerinide kapsasa olmazmı
peki müşavir olup kurumlara vekaleten müdür olarak atanıp, diğer müdürlerin 2 katı maaş alanlar ne olacak?
Diyanet işleri hoca ve mezin alacağı zaman hiç olmazsa ilahiyet fakütlesi mezunu olanlara alsın,bakın aldıklarınıza doğru dürüst ne kıraat var ne kaide,ezanı dahi doğru dürüst okumuyorlar,lütfen buna dikkan edin,Türkiyede hergün binlerce cami yapılmıyor ama her yıl ilahiyet fakültelerinden binlerce öğrenci mezun oluyor ama çoğu boşta kalıyor.
iLAHIYAT Cİ EZAN OKUMASINA BILIYIRMU ZANNEDİYORSUNUZ KARDEŞ SES SEDA KİRAAT USUL KAİDE VARMİ ZANNEDİYORSUNUZ SUAN TÜRKİYE BIRINCILERI HEP VEKİL İMAMLAR DAN ÇIKIYOR SES YARISMALARINDA AMA ONLAR BİLE VEKİL İMAM OLARAK PEŞKEŞ ÇEKİLİYOR YARIN İŞİNE SON VERİLİYOR BİR YİL İKİ YIL YOK BU İŞ DOĞRU SES KİRAAT VE HATİPLİ SEDAYA BAKIYOR ONA KATILIYIRUM İLAHİYATÇI MEZUN KALKİP KOYDE İMAMLIK YAPMAZ DERNEK VE MUHTARLARIN XEMASTLERIN AĞIZ KOKUSUNU ÇEKMEZ
bu trt neymiş yahu özelleştirin olsun bitsin
Trt yazıda çok göze batıyor, sorum şu trt ye yetkin olmayan başta fetocuları kim aldı. Şimdi ne oldu
Masa başi klimali yerde calisip emekli olmak .emekli ikramiyesinde o kadar zam mi haketmiyor .ulkenin polisi askeri oyle ikramiye alamiyor
REJİM DEĞİŞTİ REJİM !!!! ALOOOOOOOO
memurluğu kaldırmak için bütün çabanız ya allh hayır etsin eğitim bir ler ne diyonuz bu işe keşke önce eğitim birden başlaşalar gerçi seçimlerde ne vaadedicekler sizi memur edicizde diyemezler aklı başında biride demiyorki memurluğu kaldırıcaksınız bize nasıl atama vadediyorsunuz diye..
657 kaldirilmali
@nuri7528 inşallah da kalkar,memurluk kaldırılmalı
@mazlum.ahi aynen kaldırılmalı
TRT Yİ ÖZELLEŞTİRİN O KADAR ÇOK KİŞİ DEVLETE YÜK BENCE.
danışmanlar artsın,maaşları asgari 80bintl olsun
ÖNCELİKLE KAMUDAKİ ARAÇLARA SINIRLAMA GETİRİLMELİ DEVLETİN GEREKSİZ HARCAMALARI YAPILMAMALI HALKTAN İKDİSATLI DAVRANIN DİYENLER İDARECİLERDE HAR VURUP HARMAN SAVURMAMALI AİLE BOYU DEVLETİN ARAÇLARINDA GEZİLMEMELİ KEYFİ YARALARA GİDİLMEMELİ TÜM MASRAFLARDA EKONOMİK DAVRANMALI GÖRKEMDEN ŞAŞADAN ŞATAVADTAN KAÇINILMALI GİDİLECEK YERLERE BİRSÜRÜ KONVOYLARLA GİDİLMEMELİ BOŞ KONUŞMALARLA İNSANLAR ALDATILMAMALI GERÇEKCİ VE DÜRST OLUNMALI İNSANLARI AYRIŞTIRMAMALI TARIMA HAYVANCILIGA GEREKLİ ÖNEM VERİLMELİ BORÇLANMADAN KAÇINILMALI
burada çok iftira atan bir sürü muhalif var işleri güçleri devlete laf vurmak.yeni kanunlar çok güzel bankamatik memurluğuna son zorunuzamı gitti...??
AMA İMAM KADI OLABİLECEK DEĞİL Mİ
trt varken bütçe denk olmaz
neyse ki 16 yıllık cahapa zulmü bitti, artık ekonomi falan hepsi uçuşa geçecek.
satılacak devlet kurumu kalmadı,sadece TRT kaldı!onada kıyamıyorlar,neden?Nedenini hepimiz biliyoruz.İktidar samimi ise işe TRT yi düzeltmekle baßlamalı
Yaw he he. Biz de yedik. Bankamatik memurlarınin tamamı siyasi iradeye yakın kişiler.
5188 sayılı güvenlik gorevli calısanlarına da bi el atında sevinsin garibanlar
neden diğer memurlar içinde bu yasa uygulanmıyor. TRT nin özlliği ne
Neden trt zorunlu emeklilik çıkar ,herkesi emekli et.Yok artık öyle ballı kaymak.
16 Yıldır ben ülkeyi yönetirken düşünemdim.EY VATANDAŞIM ÖZÜR DİLERİM,SİZE İHANET ETTİM. Bakın yeni başkanınız milleti için gece uyumayan,israftan kaçıp 6 000 yakın çalışandan kurtulup sadece 16 adamla devleti şahlandıran.doları-avroyu bir gecede tepetakla attıran HELAL SANA BE . KÖMÜR diye TAŞ alan ,yandaşlara YİD lerle oluk oluk para akıtan ben başkanınız olarak özür diliyor ÖNCE SİZDEN SONRA YÜCE RABBİMDEN AFFETMENİZİ İSTİİHAM EDERİM.
KAMUDA GEÇİCİ KADROLU YERİNE VEKİL İMAMLIK YAPTIRARAK 657 TABİ 4 C Lİ BU INSANLARI KULLANIP ATMAK HANGİ İNSAN HAKLARINDAN MUSLUMANLIKTA NERDE YAZİYOR
@mazlum.ahi maaşla imamlık Müslümanlığın neresinde yazıyor?
başkanlık yapan adama 65 yaşına kadar çalışma olayını vermişsin.sonra yandaş birisini onun yerine atama yapmışsın.bu adamda mecburen kızağa müşavirliğe çekilmiş.avantadan maaş ödüyorsun.hemde 65 yaşına kadar.bunları ne yapacan.sadece yazıyon,çiziyon ama yer bulamıyon.
657ye değişiklik 657e değişiklik kapıda 657 diyip diyip duruyorsunda kadro vermiyorsun. 2013 'den beri adalet bakanlığında çalışan herkes sözleşmeli. karısı başka ilde kendisi başka ilde sözleşmeli personel olarak çalışan birsürü insan var. nerede kaldı aile? nerede kaldı 3 -4 cocuk yapmak. Adam karısını göremiyor. 5 sene çalışırsan yazı işleri müdürü olabilirsin diyorlar 5 senedir kadro vermiyorlar ki sınavlara girebilesin. hakkınız yarım ekmek bile olsa sesinizi duyurun. elinizden birşey gelmese bile hakkı yenilenin adaletini anlatarak sağlamamız lazım. Hz. Alide böyle buyurmuştur.
peki ne olacak şimdi örnek diyanetde 4+2 denmiş bak bak çarpıklıya ya önceki sözleşmeliler ne olacak nasıl bir ayrımcılık bu anlaşılı gibi değil.
Trt personeline giden her kuruşum haram zıkkım olsun.
657 sayılı Devlet Memurları kanununda yapılacak düzenlemeyle polise,öğretmenlere, hemşirelere, din görevlilerine, idarecilere ek göstergenin 3600'e çıkarılması halinde binlerce memurun hemen emekli olacagıni belirtiyorum.
öncelikle üst düzey görevde olanlar dan başlanıp tasarufa gidilmeli örnegin müdür var şube müdürü daire başkanı genel müdur sube müd yrd daire baskan yrd vb ....bune tek mudur olmalı birde yrd ...
Diğer Haberler