Patatesin fiyatı 1,5 liraya kadar düşer

Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesindeki patates yetiştiricileri ve tüccarlar, üretiminin geçen yıllara göre aynı oranda olduğunu, piyasa fiyatının yakında 1,5 liraya kadar düşebileceğini ifade etti.

Patates üreticileri, birçok ilde patates üretimi yapıldığını, bu yıl piyasaya daha fazla ürün çıkacağını belirterek bazı medya organlarında konunun abartıldığını belirtiyorlar.

'Patates bu sene altın yılını yaşadı'

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 35 yorum
millet aya çıkıyor biz patates soğan ile uğraşıyoruz, titre ve kendine gel Türk milleti.....
Kılıçdaroğlu gelirse kesin mars a gideriz artık zaten bir ayagimiz sayesinde ay da idi
@cheguevera Haberi yapan muhabiride , Ömer Bey'i de, Hüseyin Bey'i de iyi tanırım. Açtırmasınlar benim ağzımı. 1.5 TL imiş. Ismarlama haberle işimiz yok. Nasrettin Hoca misali Tele koyunların yünü takılacakta ......
@poyraz_besiktas_1981 17 senedir fetoyla ne uçtuk ama haburda ne karşılamalar yaparak uçtuk değil mi dolara bak uçuyoruz sayenizde Müslümansan açıklama yapman lazım iftira çok günah bu yüzden adam kanıtlamayanlara hakkım helal değil diyor bende diyorum kanıtlamazsan çocuklarından çıksın ve hakkımızı helal etmiyoruz helallik almadan da ölmeyin ki torunlarınız ne yaptı bu adam desinler
Turfanda soğan tarlada 1, 5-2 TL diyorlar.. Bugün pazardan aldim aynı 7 TL ..
PATATES ekimi yapılan 142 bin dekar alanda ekimin yasaklanmasıyla elbete bir boşluk ve fiyat artışı olacaktı.AKP hükümeti bunu uğraşılacak kkonu görmedi.Sonuçta arz azalşınca fiyatlar arttı. ABARTMA yok.Bu yıl mahsulü piyasaya çıkınca elbette fiyatlar düşer amma bu mantıkla her yıl bir üründe fahş fiyat olur.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler