Tavuk devi Keskinoğlu’ndan konkordato başvurusu

Keskinoğlu, nakit sıkışıklığı nedeniyle konkordato başvurusu yaptı. Şirket, ticari faaliyetlerini devam ettirebilmek için geçici süreliğine konkordato başvurusunda bulunduğunu açıkladı.

Tavuk devi Keskinoğlu’ndan konkordato başvurusu

KESKİNOĞLU AŞ nakit sıkışıklığı nedeniyle konkordato başvurusu yaptı.

Keskinoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu’nun yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Keskinoğlu AŞ olarak, 55 yıldır gururla yumurta ve piliç eti sektöründe tüm Türkiye genelinde hizmet veriyoruz.

Şirketimiz bugüne kadar Türkiye’yi 75 ülkede temsil ettik. 2017’yi 1,1 milyar TL ciro ile kapatan ve İstanbul Sanayi Odası’nın raporunda 136’ıncı sırada olan şirketimiz, ticari faaliyetlerini aralıksız devam ettirebilmek için, geçici süreliğine konkordato başvurusunda bulunmuş ve bugüne kadar benimsediği şeffaflık ilkesi gereği bu durumu kamuoyuyla paylaşma kararı almıştır.”

3 SÜREYLE GEÇİCİ MÜHLET

2011’den itibaren daha kaliteli ve hijyenik üretim için yapılan yatırımlar nedeniyle kullandıkları kredilerin yüksekliği ve eş zamanlı olarak sektördeki sorunlar nedeniyle kredilerin geri ödenmesinde sıkıntılar yaşamaya başladıklarına vurgu yapılan açıklamada, “Bunun sonucunda da bankalarımızla görüşerek, 19 Ocak 2017 tarihinde kredilerimizi yeniden yapılandırdık ve faaliyetlerimize en etkin şekilde devam ettik.

Ancak son 7 aydır piyasalarda yaşanan likidite sıkışıklığı, hammadde maliyetlerinin beklenenin çok üzerinde artması, döviz kurlarındaki ani dalgalanmalar ve arz talep dengesine bağlı olarak fiyatların geçen yılın altında seyretmesi nedeniyle, İİK. 285 ve devamı maddelerinde değişen haliyle tanımlanan ‘Borçlarını, vadesi geldiği hâlde veya vadesinde ödeyememe tehlikesi altında bulunma’ durumu gerçekleştiğinden, kanun metnindeki düzenlemeden de anlaşılacağı üzere öncelikle ve özellikle alacaklıların vadelerinde alacağına kavuşması ve ticari hayatımıza devam edebilmemiz amacıyla, yönetim kurulumuzun 4 Haziran 2018 tarihli toplantısında oy birliği ile nakit sıkışıklığı bildiriminde bulunmaya ve aynı zamanda mali durumun iyileştirilebilmesi ve en önemlisi varlığımızı ve devamlılığımızı sürdürmek adına TTK m.377 uyarınca konkordato talebinde bulunulmasına karar vermiştir.

Talebimiz dün mahkemece kabul edilmiş olup, düzenlediği tensip zaptında 3 ay süreyle geçici mühlet kararı vermiştir” ifadeleri kullanıldı.

FIRSATLAR DEĞERLENDİRİLİYOR

Açıklamada, bu sürecin yönetiminde, işbirliği yapılan tüm bankalardan tam destek aldıkları belirtilirken, “Konuyu ilgili devlet mercileriyle de paylaştık ve kendilerinin de şirketimize destek olacağına dair gelişmeler yaşanmaktadır.

Yönetim kurulumuz, Keskinoğlu Şirketler Grubu’nun faaliyetlerinin sürdürülmesi için uluslararası işbirlikleri de dahil olmak üzere, şirketi geliştirecek tüm fırsat ve imkanları değerlendirmektedir” denildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 54 yorum
ekonomi çok iyi gideyeah bunlar feto oyunu kimse iflas etmedi bunlar bizi ve recebi gandıreyeaahh
YAZIK ÇOK YAZIK, İNŞALLAH TOPARLARLAR... BU BAŞLANGIÇ OLMAZ İNŞALLAH, EKONOMİ BÖYLE GİDERSE DURUM VAHİM...
@asarpdag yaw sanki keskinoğlu firmasını tanıyorsunuz organize komple onlara ait yediler içtiler batırdılar şrfsler ben tavukculk ve kuluçka ve hatta yem sektöründe batan bi firma daha duymadım iç piyasaya üsürn vermeyen tek firmadır keskinoğlu tamamen yurtdışı odaklı calışan bi firma zaten keskinoğlu diye kime sorsanız ftöcü derler manisaya gelince sorabilirsiniz. varbi alavere dalavere.
Ülkede herşey yolunda değil mi,ah akkillar ah ,yandaslarin keyfi yerinde.
@stastemir keskinoğlu firması ile yıllarca calışmış birisi olarak sana siyat dışı bir cevap vereyim o kadar cimri bi firmadırkı illallah yıllardır kimsenin parasını doğru düzgün ödemedi hep yurtdışına yatırım yaptı akhisara gelirseniz organize komple onlara ait nereye gidiyor bu kadar fabrikanın kiraları vs vs var bu işte bi alavere dalavere manisalı birine sorarsanız mutlaka bi cevabı verdır amerikadan talimat gelmiştir cünki sahibi türk değil fötcüü
Ekonomi çökmek üzere bu tür haberlere alışacağız...
maareeem başkan olamazşa zaten tavuk çifliği kuracak keşkinoğlu gider maarrem gelir borcumu ödeyemiyorum diyen keşkinoğlu tavuk veren maaremler düşünşün
senin gibi sazanlarin avliyor lar bence kimsenin battığı falan yok
Batsın. Bu kadar hormonlu tavuğu iç piyasaya verirken hiç utanmıyorsunuz.
denetleyen kimse olmayınca normal degilmi
Sen ne biçim insansın Allah aşkına o şirketten kaç kişi evine ekmek götürüyor hiç düşündünmü.Hormon aldığın doğru. Beynine etki yapmış. Milli sermaye düşmanımısın.
%7 büyümüşüz ama en büyük fabrikalar bir bir batıyor .
@fellifelis tavuk üretisici? ne fabrikası :))
Her markette ürünü olan bu sektörde çok rakibi olmayan bir marka bu hale düştüyse kalkın gidelim, akpliler kendi başlarına batsınlar.
HAYRET EKONOMİMİZ ÇOK İYİ NASIL OLDU DA BU ŞİRKET KONKORDATO İLAN ETTİ, EKONOMİMİZİN İYİ OLDUĞUNU SÖYLEYEN CB NIMIZ BEN DE ONUN YALANCISIYIM:)
24 haziranı bekleşin maareem tavuk çifliği açacak kaybederşe şize yardımçı olur
@ardaank tayyip koyun ciftligi açmış ince tavuk ciftligi acsa ne olur ki ?
@ardaank be cahil sen git önce okuma yazma öğren
yazıklar olsun bazıları halen hükümeti savunsun keskinoğlu gibi bir şirket battığı zaman binlerce kişi işsiz kalacak ayrıca piyasa tavuk bulunmayacak yazık walla
@tku7ktyfc3 bunun ekonomiyle ilgisi yok sahibi M.F.kekinoğlu şirketi Oğluna biraktı ve ogluda vur patlasın cal oynasınla olmadık insanları şirkete almak icin milyar liralar transfer ucreti ödemelerle yönetince bu duruma geldi.
@tku7ktyfc3 Bu makarnacılar için fark eder mi? Makarna yerinde tavuk yiyebilselerdi kafaları basardı biraz.
işverenin, imalatçının bu kadar aşağılandığı bir toplumda ayakta kalmak zor tabi. Bu memlekette memur olacaksın o zaman iyisin. Yani memleketimiz insanları ve devletimiz elini taşın altına koyan risk alan insanlara hep kötü gözle bakıyor malesef.
Ekonomimiz %7 büyü derken neyi kasdettiler acaba ? Kendi çevrelerinde ki iş adamları %7 büyüdü evet kesin bunu söylemiş olmalılar.
ŞİRKET İYİ YÖNETİLMEMİŞ ALACAKLILARI İLE KENDİ ARALARINDA MAHKEMECE ANLAŞMA YAPMIŞ.BUNLAR OLAĞAN DURUMLAR DÜNYANIN HER YERİNDE OLABİLİR.MUHARREM İNCE DİYORYA VOLVO İFLAS ETMİŞDİYE YANİ OLABİLİYOR.
Sen halka dandik ve hormonlu tavuk yedir ( İçinde yok yok ) sonra nakit sıkışıklığı yaşa... Halkın sağlığını düşünmeyen beter olsun...
bahane de hazır, döviz yükselmiş! maaşları dolar veroyodunuz ya..
bu kadar güçlü şirket bile bu durumdaysa diğerleri yandı.iktidarın ağzına bakarsak imefe ye bile borç veriyoruz.yalan ekonomik büyüme ile göz boyayın bakalım.
devlet bir de bunu çıkardı neredeyse bütün firmalar konkordatoya gitti sonuç alacağı olanlar yandı ekonomiyi iyi göstermek için yalan dolan son dakika uzatma işleri bunlar ama hep tek taraflı düşünüyorlar malı veren esnaf ne olacak nereye kadar dayanabilecek ama millet saf ya birde ekonomi büyümüş deyip dalga geliyorlar siz de kanıyorsunuz tıkır tıkır maaş alan memur anlamaz yukarıda kiler anlamaz sadece ticaret yapan veri ödeyen esnaf anlar bu ilerden sorun yakınlarınıza
Uzaya yol yapacağız daha bu ne kine...
indirigandiciler bu sefer de tavsan atladi ekonomi patladi tavsani suclayacaklar .. yola devam..
ciflikbank iyiydi be
sadece tek kalemde kalırsan böyle yok olursun.. kendini geliştireceksin.
rekabet birini yükseltirken birini batırıyor malesef inşallah toparlar. şen piliç bey piliç banvit cp pişiç gibi markalar rekabet yaratıyor keskinoğlu yatırımlarını yükseltmiş olsaydı bunlar yaşanmazdı.
7 büyümüşüz ama en büyük fabrikalar bir bir batıyor .
ÇEKLERİMİZİ ÖDEYEMİYORUZ. MAHKEME KORİDORLARINDA REZİL OLUYORUZ. BİRDE BORÇLARINI ÖDEYEMEYENLERE HAPİS CEZASI GETİRDİLER. YAZIK YAHU
YA EKONOMİ ÇEKMÜŞ BÖYLE FİRMALAR İFLAS GÖSTERİYOR YADA HEKET 7.4 BÜYÜDÜK DİYE YALAN SÖYLÜYOR YADA ÇAKMA İFLASLA MAL KAÇIRACAKLAR
akp gidici inşallah
Bunuda hukumete baglayan arkadaslar hakikaten cok yazik. Keskinoglunda ben calistim. 2010 dan beri KFC modeli Tavvuk restoranlari acmaya basladilar. Ama bilincsizce birde yayildilar ve ciddi zararlarla restoranlari kisa surede kapattilar. 1 restoranin acilis kapanis maliyeti 1 milyon tl nin uzerinde. Sen ne guzel yumurta tavuk satiyorsun. Ne isin var restoran zinciri kurmayla. Hadi kuruyorsun bilincli ve deneyimli bir ekiple yavas yavas yapacaksin bu isleri. insallah tez vakitte isleri yoluna koyarlar. Guvenilir bir firma.
bilmeden yorum yapiyorsunuz bunun sebebi M.keskinoğlunun şirketiteslim etttiği oğlu K.keskinoglunun bilgisizligi tecrübesisligi dir.Babası oğlunu kovdu başa gecti ama geç kaldı
AKP artık gitmeli tertemiz bir Yönetim için IYI gelmeli türkiye malesef borç batağında
tavuk yumurtasınin dolarla ne alakası var
belirli kesimler daha dune kadar kus gribi hikayesini ortaya attilar ve bunlari yucelttiler. simdi bunlarin devri bitti. sira senpilic i yukseltmekte.
ekonomimiz çok iyi hiç kimsee merak etmesin büyüyoruz
Yollara seyyar radar koymuşlar, seyyar soygunculuk yapıyorlar. Tabi hükümete para lazım. dolarları bozdurun dedi, millet güvenmediği için , bozdurmak bir yana , dolar almaya devam etti. bağımsız yargının, yargının üstünlüğünün olmadığı bir ülkede, halkın güvenliği için çıkarılmış adı altında hiçbir kanunun kuralın hükmü yoktur.
tavuk yumurtasınin dolarla ne alakası var tavuklar dolar yumurtalıklarda şimdi yumurtlamiyor mu?
batmayan kaldımı ki ülke battı
Adam tavuk yemini dolarla alıyor tavuğu TL ile satıyor. Piyasada dolar olmayınca TL ile de borcunu ödeyemeyince batıyor. Hala çıkıp diyorlar ki "sanki işçilerin maaşlarını dolarla ödüyor" bıraksınlar batalım ya bunları taşımaya çalışacağımıza dibe vurup çıkmayı deneyelim biraz da.
Yaşadığım şehirde MÜTEAHHİTLER İFLAS İÇİNDELER. Halbuki RTE VE AKP ekonomisinde en iyi kazanan iki kesim vardır. 1-FAİZ KESİMİ-BANKALAR(HİÇ İFLAS OLDUMU) 2-MÜTEAHHİTLER. Amma bunlarda dolandıran,iflas eden edene.
Allah yardım etsin bu milli bir servettir. Anladıgım kadarıyla üretim yapan tüm markalar önümüzdeki birkaç ay içinde aynı durumla karşı karşıya kalacaktır. Ekonomiden anlamayan arkadaşlar yukarıda koyun içgüdüsüyle hala siyaset yapmanın peşindeler. Bu işletmede kaç personel çalışıyor. Tasarruf tedbirlerinden birisi de ciroyu düşürüp daha verimli satış gercekleştirmek ve personel eksiltmektir. Yani issizlik ordusuna aday yeni arkadaşlar geliyor demektir. Ülkemizde var olan marka firmalara tıpkı finans sektöründe oldugu gibi devlet koruması bu dönemde zorunluluk haline gelmiştir.
Yav burdaki ak troller hepsi, hükümeti felan savundukları yok. kendi hallerine bırakın, çoluk çocuk
et yiyemiyoduk demekki millet ucuz et tavukta yemiyorsa eyvah ki eyvah vatandasima . ya kardesim akp nin agzindaki kelimeyi alkisliyor bu insanlar yazik. gecen sunu dediler evinde buzdolabi olanin refah durumu iyidir ))))) difriz olsa daha iyidirde neyseee
Diğer Haberler