Türkiye'nin en yüksek barajı ve HES projesinin yüzde 65'i tamamlandı

Artvin'de, Çoruh Nehri üzerinde yapımı süren ve tamamlandığında 270 metre gövde yüksekliği ile Türkiye'nin en yüksek, çift eğrilikli ince kemer baraj tipi kategorisinde ise dünyanın 3'üncü en yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı ve HES projesinin yüzde 65'i tamamlandı.

Bittiğinde 100 katlı bir gökdelene eşit olacak baraj inşaatında ise 91 metre gövde yüksekliğine ulaşıldı.

Bittiğinde 100 katlı bir gökdelene eşit olacak

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 32 yorum
ALLAH YAR VEN YARDIMCIMIZ OLSUN..HEM İÇERDE HEMDE VE DIŞARDA BU KADAR HAİNLE UGRAŞ HEMDE BU KADAR BÜYÜK PROJELERE İMZA AT ..helal olsun sana recep tayyip erdogan..adeta 80 yılda yapılanın 2 yada 3 katını 17 yılda yaptı..adeta devrim yaptı..
güzel işlere imza attı kesin işsizlik oranı ortalaması % 22 bunuda dikkate almak lazim
80 yilda yapilan kamu malkarıni limanlari 278 kurulustan 200 kusurunu ozellestirdi herseyi datti borc girtlakda patatesi cuvaliyla 10 liraya alirken kilosu oldu gecmedigimiz koprunun parasini oduyiruz :)
@asiye_imparator_1958 ya satılanlar !!!!
Allahın --!!! en büyük havalimanı, en büyük hastane, en uzun köprü .... öyle gidiyor liste. kim yaptı? yabancı şirket. yabancılar 29 yıllığına seni sömürecek, yetmedi devleti sömürecek eeee reyisiniz büyük projelere imza attı. O imza memleketi yabancılara satmak için atıldı. UYAN ARTIK, ÇIKAR O AT GÖZLÜĞÜNÜ, GÖR MEMLEKETİN DURUMUNU ASİYEEEEEEEE. Şehir hastanesinde mide üşütmesi teşhisi konan hastaya ilaçlı tomografi çekiliyor neden? sahibi olan yabancı şirketin kasasına devletten para girsin diye!!!! ARTIK UYANIN İŞ İŞTEN GEÇMEDEN, SONRA SURİYELİLER GİBİ KENDİNİZE MEMLEKET ARARSINIZ.
demek sadece İstanbul'un elektrik ihtiyacını karşılamak için bunlardan 28 tane yapmak lazım . Hiç rantabl bir yatırım değil o zaman. Ya da verdiğiniz bilgiler hatalı. Nükleer santralsiz bu işi çözemeyecek Türkiye. Avrupalı nereden nasıl elektrik elde edeceğim diye düşünürken bizde devlet aman vatandaşı biraz daha soyayım diye adamın barakasına yaptığı rüzgar gülünden elde ettiği elektriğe bile izin vermiyor,sayaç takmaya çalışıyor enerji dağıtıcısı sülükler.
Yapımcı şirket 50 yıllığına almiyorsa gelirlerini süper
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler