Emlak piyasasına yönelik düzenleme hazır

Emlak piyasasına yönelik yapılacak düzenlemenin hazır olduğunu açıklayan Bakan Tüfenkci, bu ay içerisinde taraflarla bir araya gelip daha sonra başbakanlığa göndereceklerini duyurdu.

Emlak piyasasına yönelik düzenleme hazır

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, emlak piyasasına yönelik getirmeyi planladıkları düzenleme ile ilgili son bilgileri paylaştı.

Tüfenkci, CNN Türk canlı yayınında yaptığı açıklamada, "Bu ay içerisinde bir çalıştay yapacağız. Tüm tarafları bir araya toplayıp, son şeklini vereceğiz. Ve yönetmeliği başbakanlığa göndereceğiz" diye konuştu.

Şu anda 2. el emlak piyasasında bir yasal düzenleme sorunu bulunduğunu dile getiren Tüfenkci, amacın bu noktayı düzeltmek olduğunu ifade etti.

Yönetmelikle ilgili görüşlerin daha önce alındığını belirten Tüfenkci, "Her önüne gelen emlakçılık yapmasın, eline çanta alan 'ben emlakçıyım' diye piyasada dolaşamasın diye bu düzenlemeyi yapıyoruz" açıklamalarını yaptı.

DÜZENLEME NE GETİRECEK?

Emlakçıların mesleki yeterliliği denetlenecek.

İşletmelerin fiziki alanlarına ilişkin standartlar getirilecek.

Emlakçı komisyon oranlarını belirlenecek.

Ekspertiz raporlarının alınması noktasında düzenlemeler yapılacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
antik küntin seylere getirin anca duzenlemeyi kredi faizlerini dusurun siz once...
kredi çekip ev alamıyoruz. bankalar resmen tefecilik yapıyor.
Tayyip erdoğanın kafası inşaat dışında bir şeye çalışmıyor. Mehmet Şimşek gibi aklı başında olan kişilerde Erdoğan korkusundan gerçekleri söyleyemiyor.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler