'Halep sabunu' Gaziantep'ten dünyaya açılıyor

Ülkelerindeki savaş nedeniyle evlerini, iş yerlerini ve sevdiklerini geride bırakarak Gaziantep'e yerleşen Halepli sabun ustaları Vadah ve Ahmet Tahan, yüzlerce yıllık aile mesleğini Nizip ilçesinde kurdukları atölyede sürdürüyor.

Suriyeli ustaların ürettiği, yapımı yaklaşık bir yıl süren ve sadece belirli iklim şartlarında üretilebilen Halep'in ünlü defne sabunları, Kanada, Fransa ve Japonya'nın da aralarında bulunduğu 8 ülkeye ihraç ediliyor

8 ülkeye ihraç ediliyor

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
ÇORAPLA YAPMALAR İİYİYDİ
çıplak ayakla yapsa daha kötü ???? köpürünce gider çorabın kiri bir şey kalmaz ????????????
GİTSİNLER KENDİ ÜLKELERİNDE YAPSINLAR BAŞKA BİRŞEY İSTEMİYORUZ
Burda yapsın.. Osmanlı Devleti'nin polikasinda ilerliyoruz.biz müslümanın biz kardeşiz.Bizi birbirimize kirdiramayacaklar.Amaclarina ulastirmayin onları bu hale getirenleri.
Olan!asırlık bildiğin Hamdi DALAN Sabun bu!... Ufuklarımızdaki hayalleri gerçekleştirdik de;Cacık oldu Caciki,Dolma oldu Dolmaki-Dolmajan,ya Baklava?oldu Baklavaki,Pastırma Basturma....yakında asırlık Hamdi Dalan sabunumuz da olursa El Halep Yusuf Yusufi!kimse de şaşırmasın...!
sen oturduğun yerden bu ülkeye ne katkınc oldu acaba pardon da.hersey internetin başından ayrilmamayla TV başında kumandayla olmuyor.sende üret sen yap.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler