Portakalın kilosu 1 lira kabuğu 6 lira

Türkiye’de narenciyenin anavatanı sayılan Çukurova Bölgesi’nde portakal fiyatları bahçede kilosu 1 liraya inince, narenciye üreticisinin yeni umudu kilosu 6 liradan alıcı bulan portakal kabuğu oldu.

Narenciye tarımının yoğun olarak yapıldığı Osmaniye'nin Kadirli ilçesi ile Adana, Kozan ve çevre ilçelerde bu yıl portakal fiyatlarında umduğunu bulamayan çiftçilerin yeni umudu portakalın kabuğu oldu.

Portakalın kabuğu meyvesinden 6 kat daha pahalı

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
4 adet portakal 1 kg 50 adet portakaldan 1 kg kuru kabuk soyma ve kurutma bunun neresi cazip
TEBRİK EDİYORUM SİZLERİ.İnşaallah bir sisteme oturtur,idarecilerimizde sizlere destek olur ve her bir çalışan için madalaya verseler size hakkınızdır. İş sahası açan,bir insana ekmek kapısı olan NAZARIMDA VATANSEVERLİĞİ ŞAHİKA OLMUŞ BİRİDİR.
desenize portakal fiyatlarıda artacak yakında e kabuğu 6 tl olursa portakal fiyatı kaç tl olur düşünelim artık belliki fiyatları çok düşük gelmiş birilerine nasıl olsa artık ülkemizde üretim değil tüketim fiyatları geçerli ne kadar çok tüketiliyorsa okadar çok değerlidir mantığı hakim oldu piyasalaımıza ürettiğinizin fiyatı artık mazide kaldı
@hunkartensi kesinlikle mazi oldu o fiyatlar. belki de cam şişelere yaptıkları gibi bazı meyvelere de yıllar sonra depozito uygulaması yapılacak kim bilir..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler